Da li utrogestan 100 caps, 2x1 (ukljucen od strane ginekologa u 4 nedelji trudnoce) treba uzimati oralno ili vaginalno? Da li posle vaginalne uptrebe treba neko vreme mirovati? Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      To je preparat koji se može uzimati i vaginalno i peroralno,. Obićno ako postoji krvavljenje ja preporučujem peroralno a kada se krvasvljenje smanji ili nestane vaginalnu aplikaciju, sa ležanjem 15 do 2o minuta nakon duboke aplikacije,.