Moja kćerka ima 12 godina. Pre 5 godina, zbog sekreta iza bubne opne i oslabljenog sluha, rađena je ugradnja cevčica na oba uva. Nakon 2 godine iz desnog uva je ispala cevčica i zarasla bubna opna. Iz levog uva je vađena cevčica. Dve godine je prošlo od kada je izvađena cevcica, ali je ostao mikroskopski otvor. Molila bih Vas da mi odgovorite, kakve su šanse da bubna opna zaraste? Da li je neophodna kakva intervencija? Ono što me još više brine je sluh levog uva. Audiometrijski nalaz je između 20-40db. Da li može sluh levog uva nekakvim terapijama da se popravi? Šta mi savetujete u cilju održavanja postojećeg stanja? Ordinirajući lekar u Šapcu predlaže nam usled svake prehlade lečenje antibioticima kako se sekret ne bi sakupljao iza bubne opne. Lično se ne slažem sa takvom terapijom. Molila bih Vas da me posavetujete. U cetvrtak 11. 10. 2012. idemo ponovo na kontrolu.
Na kontroli je potrebno uraditi timpanometriju uva na kome je zarasla bubna opna (možda je potrebna ponovo cevčica) i tek onda treba praviti dalju strategiju. Javite se posle kontrole.
Dete od 3, 5 godine je od strane drugog lekara upućeno na bris grla, a
dok ne stignu rezultati u terapiju je uključen sirup Eritromicin. Nakon 3 dana tj. danas, stigao mi je ovakav rezultat: bris grla 70% beta hemolitički streptokok grupe a. Tada sam prvi put videla ovako
izraženu brojku u procentima. Do sada mi je uvek dolazio rezultat sa
antibiogramom. Nisam smela da rizikujem i detetu sam isključila Eritromicin, a uključila Jugocilin 400000ij. Pošto je pilo Eritromicin
3 dana, napisala sam 7 injekcija, tako da će mi terapija trajati ukupno
10 dana. Šta Vi mislite o mojoj terapiji i svemu ovome?
Procenat bakterija se određuje orijenaciono i svaki mikrobilog će napisati drugu cifru osim kada je čista kultura odnosno 100%. Mislim da bi bilo dovoljno 3 dana dati Penicilin parenteralno i onda nastaviti sa sirupom. Generalno, nije neophodno da lek bude čist Penicili (i nije neopgodno da budu injekcije), osim za početak terapije, već to danas mogu da budu i polusinteski Penicilni i Cefalosporini ali Penicilin je savršeno ciljana terapija.
Već godinu dana planiram operaciju nosa i volela bih da se oko toga konsultujem sa nekim stručnim. Moj nos nije kriv, ima malu grbu i vrh koji je veći. Želela bih da uradim operaciju, ali samo da se vide male promene ali da mi se sredi vrh nosa.
Već dva dana ne čujem na levom uhu. Posetila sam doktora opšte prakse i dobila sam pet injekcija (Jugocilin, Deksazon i Diklofen), po malo i osećan bol, veći je bol kad se nakašljam. Doktorka sumnja da je neka upala, pa mi je iz tog razloga za početak dala injekcije. Isto tako da ako mi ne bude bolje, daće mi uput za kod ušnog lekara. Šta vi mislite da je u pitanju?
Na kontroli je potrebno uraditi timpanometriju uva na kome je zarasla bubna opna (možda je potrebna ponovo cevčica) i tek onda treba praviti dalju strategiju. Javite se posle kontrole.
Pozdrav
Znači da je došlo do paralize jednog nerva (povratni ili rekurentni nerv) posle operacije štitaste žlezde.
Pozdrav
Procenat bakterija se određuje orijenaciono i svaki mikrobilog će napisati drugu cifru osim kada je čista kultura odnosno 100%. Mislim da bi bilo dovoljno 3 dana dati Penicilin parenteralno i onda nastaviti sa sirupom. Generalno, nije neophodno da lek bude čist Penicili (i nije neopgodno da budu injekcije), osim za početak terapije, već to danas mogu da budu i polusinteski Penicilni i Cefalosporini ali Penicilin je savršeno ciljana terapija.
Pozdrav
Pošaljite slike nosa na ovaj mail da vidim u čemu je problem i da se dogovorimo za termin pregleda.
Pozdrav
Idite odmah na pregled kod otorinolaringologa da utvrdi šta je problem u uvu.
Pozdrav
Prikazano 5191-5195 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke