Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Najpre izvinite zbog loseg izrazavanja,ja nisam iz Srbije,makedonka sam. Problemi su poceli otprilike pred dve godine kada sam dobila proljev,koji je trajao mesec dana (5-6praznjenja dnevno,bez krvi).Napraveni su sva mogucha ispitivanja,osim kolonoskopije.Nije dijagnosticirano nishta.
    Sada taj problem mi se redovno javlja,kad pojedem neshto kalorichnije,masnije ili pomarandje i citrone.Ipak ne postoje pravila.Sada sam dobila i hemoroide i ponekad osecam i bol u zeludcu. Ispitala sam i helikobakter i  sve je ok. Koje je vashe misljenje?Dali sumljate na neshto i koje medicinske pretrage bi mi preporuchili? Pozdrav iz Skopja




    Odgovoreno: 25. 04. 2008.

    • Postovana
      Neophodno je da uradite kolonoskopiju. Postoji mogusnost da imate zapalenje debelog creva. U slucaju negativnog nalaza dolazi u obzir bolest nervoznog creva tj iritabilni kolon. Kakvi su Vam nalazi hormona
      stitne zlezde? Obratite se mojim dragim kolegama i prijateljima i izvanrednim strucnjacima Klinike za gastroenterologiju u Skopju koji ce Vam ovaj pregled uraditi.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore, imam 41 godinu, udata sam, imam dvoje dece od 10 i 8 godine. Zaposlena sam i posao mi je vezan za kancelariu. Moj veliki problem koji se sa godinama samo povećava je povećana telesna težina koju ni na koji način koji sam pokušala ne uspevam da regulišem. Trenutno
    imam 110 kg a visoka sam 165 cm. Moj brat koji je Vaš kolega ali živi i radi u Švedskoj mi je ukazao da jedan od dobrih načina za stalno rešenje problema preterane težine je gastro baj-pas, ili baj-pas želudca gde se želudac uz pomoć nekog prstena sužava i onemogućava se preterani unos hrane. S
     obzirom na moje godine, probleme sa povišenim krvnim pritiskom usled težine i drugih zdarvstvenih problema koje imam, a uzimajući u obzir uzaludnost svih pokušaja da na bilo koji način trajno svedem na normalu. Ako ste u mogućnosti da mi kažete da li je takva intervencija moguća
    kod nas i gde bila bih Vam zahvalna.
     S poštovanjem,


    Odgovoreno: 25. 04. 2008.

    • Navedena vrsta operacije radi se sasvim sigurno u Centru za minimalnu hirurgiju KC u Nisu. Inace postoji i metoda gde se uz pomoc gastroskopa ubacuje i naduvava balon u zelucu koji pacijenta cini stalno sitim. Ova metoda se radi u Beogradu, nisam siguran da li se radi u drzavnim institucijama, mislim da se radi u nekim privatnim poliklinikama, ali nemam kompletnu informaciju. U nadi da sam Vam pomogao
      Pozdrav

  1. Postovani Doktore,javljam vam rezultat gastroskopije koji ste mi trazili...DG:Gastritis chronica bacterialis activa ventriculi!Helikobacter pozitivan!Zalila sam vam se i na kiselinu koja me stalno muci otkako sam pocela sa terapijom jer pijem dosta lekova dnevno pa me zanima da li se mozda od njih i stvara?Inace gastroskopiju sam radila vec tri puta i posle godinu dana imam dijagnozu!




    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovana,
      Treba da sprovedete eradikacionu terapiju za Helicobacter pylori.
      Terapija podrazumeva sedam dana kombinaciju nekog od preparata iz grupe
      inhibitora protonske pumpe, dva puta dnevno, pola sata pre jela i 2 od 3
      antibitoika, takodje 7 dana u odgoavarajucoj dozi. Obratite se Vasem
      lekaru da Vam propise antibiootike jer je potrebno da zna da li je
      prisutna alergija na lekove. Ovom mterapijom ce se sigurno smanjiti
      kiselina. Predlazem da nakon 7 dana uzimate samo inhibitore protonske
      pumpe.
      Pozdrav

  1. Postovani, pre godinu i po dana sam pocela intenzivno da se bavim fitnesom.Idem na treninge 4 puta nedeljno,i imam program po kojem vezbam.Interesuje me da li moram redukovati program,u smislu povecanja broja ponavljanja ili kilaze?
     unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Poštovana Mirjana moraćete da mi date više informacija o Vašoj sportskoj aktivnosti kako bih mogao  svojim savetom da pomognem. Prvo me interesuje koliko godina imate. Drugo, razlog zašto se baviti fitnesom (zbog takmičenja ili rekreacije), treće ukratko mi dostavite program vežbi po kojima radite i četvrto da li ste izvršili zravstveni pregled u nekoj od medicinsko-sportskih ustanova; ako niste obavezno to uradite.
      Fitnes je u svakom slučaju koristan ako je doziran i radi se pod stručnim nadzorom.  Najvažnije je da Vaše psiho-fizičko stanje posle vežbanja bude dobro. Dr sci med. Milorad Jerkan-specijalista sportske medicine

  1. kako lečiti crveni vetar? da li je moguće postaviti ovu dijagnozu, ako postoji izistanak povišene temperature? da li može periodično da se vraća(period od godinu dana, prva infekcija maja prošle godine, nakon ujeda insekta, lečeno antibiticima: jugocilin 2400000jedinica, sada su se vratili simptomi, na istom mestu na nozi, ponovo bez temperature)? da li postoji još neka terapija osim injekcija (antibiotici? Neke obloge, masti,...

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Na zalost nemam dovoljno informacija da bih Vam mogla pomoci.Da bi terapija bila delotvorna neophodno j prethodno postaviti tacnu dijagnozu.U ovom slucaju teraba razmotriti i erizsipel i cellulitis.Eventualno i neki tromboflebitis.Terapija zavisi od stanja promena,opsteg stanja bolesnika. . .U svim ovim slucajevima se savetuje mirovanje,podizanje noge,aplikovanje masti i obloga a izbor antibiotika i oblika leka zavisi od intenziteta promena. Svakako se javite dermatologu .
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog

Prikazano 91171-91175 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460