Dragi doktore,
    ostala sam u drugom stanju a da prethodno nisam izlecila III grupu sekreta.Naime,i ja i suprug smo se testirali na bakterije,njemu je u brisu glansa otkriven stafilokokus epidermidis a meni u VS III grupa.Pre nego sto sam pocela sa vaginaletama (polyginax) procitala sam u upustvu da se ne smeju koristiti u trudnoci.Posto sam sumnjala da sam trudna,nisam ih koristila vec sam sacekala nekoliko dana dok nisam otisla kod ginekologa koji je potvdio trudnocu.Nakon pregleda,ginekolog je rekao da je sa plodom sve u redu ali da zbog istovremene infekcije mogu da se nadam samo najgorem,ili da dodje do spontanog ili da mi se dete rodi sa anomalijama ili na meni je da odlucim da li da uradim abortus.Posto je doktorica ginekolog ocigledno jedna krava s obzirom da mi je bas tim recima sve to saopstila,ja vas molim da mi odgovorite,da li je moguce sve to sto je ona "predvidela" i sta mi je ciniti dalje.Veoma sam zabrinuta,ovo mi je prva trudnoca,prvo zeljeno dete,imam 21 godinu.Hvala unapr!
    ed.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Ja sam iskreno receno razocaran takvim recnikom Vaseg dr i necu komentarisati nista vise, ali cu Vam predloziti da promenite ginekologa. Od 100% sex aktivnih zena garantujem da cete III grupu naci u najmanje 70-80%, ako ne i vise. Dakle moj odgovor je slobodno nastavite trudnocu a o prekidu
      i ne razmisljajte. Uzimajte 1 tbl. Folana dnevno i magnezijum (sumeci), proverite ks, urin i secer u krvi, izbegavajte ljubljenja i zatvoren prostor i to je sve. Posle 12-te nedelje trudnoce uradite V+C bris i ako treba tada lecite po antibiogramu. Pozdrav i ne sekirajte se