Imam 29 godina.Prije 3 mjeseca sam radila PAPA TEST i tada sam saznala da imam CIN III koji je povezan sa HPV-virusom.Imala sam uzasan iscjedak koji je bio smedjkaste boje.Nisam dobila terapiju vec su me poslali na kolposkopiju i bopsiju ako bude potrebna.Kolposkopiju sam radila 4.3 i isti dan mi je radjena i biopsija.Nalaz je stigao za 18 dana koji glasi.U primljenom i pregledanom materijalu nalaze se dva komadica tkiva s vrata maternice oblozeni zrelim metaplasticnim plocastim epitelom,blago displasticnim plocastim epitelom s koilocitima na povrsini te na malom dijelu povrsine umjereno displasticnim plocastim epitelom poremecenog sazrijevanja i orijentacije u vise od polovine debljine sloja.Na vecem dijelu povrsine epitel nedostaje.Cervikalne zljezde oblozene su pravilnim cilindricnim mucinoznim epitelom,okruzene vezivnom stromom.NEOPLASIA INTRAEPITHELIALIS GRADUS MEDII CERVICIS UTERI(CIN II)ET KOILOCYTOSIS Biopsija je pokazala sad CIN II.Dobila sam terapiju i pila sam Suma-med i klamicin(vag.krema)Onaj ruzni iscjedak je nestao. Kontrola mi je 5.5 Sad me zanima,da li se moglo prilikom biopsije odstraniti ovaj CIN II i koliko je ovo sve opasno. Hvala vam unaprijed Zabrinuta.....

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Ovde nema dileme- morate uraditi dijagnosticko-terapijsku konizaciju (operativno resavanje problema na grlicu). Dijagnosticko: iseca se konus koji patolozi seku i po tim presecima pregledavaju- Terapijska: ako su ivice i vrh konizata cisti lecenje je zavrseno. Konizacija ce dati odgovor na pitanje koliko je opasno (ne bi trebalo da bude).