Mom sinu je sa godinu i po dana ustanovljen atopijski
dermatitis.Promene na kozi su se javljale samo na
obrazima kao crveni krugovi.Posle nekoliko krema koje su nam
savetovali i odlaska na more te promene se vise nisu javljale.Sada
moj sin ima pet godina i nedavno je prelezao ovcije boginje i opet se na obrazu pojavljuje isto.Da li mozemo da upotrebljavamo
krem Linola urea ili da ponovimo posetu dermatologu i
sacekamo njegov savet?Unapred hvala na odgovoru!
Pomenutu kremu mozete slobodno koristiti jer je jako prijatna i ne stvara zavisnost koze.No ipak bi Vam preporucila da se javite dermatologu jer u pitanju je dete i promene na licu.
Postovana doktorko,
Ja bih zamolio za
savet kako da pripremim svoju kozu za predstojece leto, s obzirom da godinama unazad imam velike probleme sa crvenim
pecatima koji se iz dana u dan sire od trenutka kad se
pojave, i koji nepodnosljivo svrbe. To crvenilo i svrab
se znacajno smire do kraja dana ali sve iznova i jos gore odmah
sledeci dan. Dermatolog mi je prosle godine rekao da mi je koza izuzetno osetljiva i to je sve cega se secam. Sirenje pocinje
od grudi i ide ka ramenima, rukama, i trbuhu dok sve ne
pocrveni.
Hvala unapred..
Pre svega se javite dermatologu na pregled onda kada imate kozne
promene.Da bi lecenje bilo delotvorno neophodno je da dijagnoza bude
tacno postavljena.Nakon toga,dermatolog ce Vam preporuciti adekvatnu
terapiju koja ce verovatno sadrzati upotrebu krema sa visokim zastitnim
faktorom ,nosenje adekvatne odece i sredstava(naocare,sesire. . .
).Mogica je lagana priprema koze u solariumima ali samo u dogovoru sa
dermatologom i pod njegovim nadzorom.Od skora na nasem trzistu su
prisutni i preparati HELIOCARE koje bih Vam preporucila.Porazgovarajte
o njima sa svojim dermatologom.
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovanje, ne bih vam se javljao ovim putem ali ocajan
sam vec.Naime pre jedno godinu dana devojka
me je ugrizla za desnu stranu lica, od onda vucem
neko crvenilo koje sam smirivao nivea kremom i bilo je skoro ok sve do nedavno kad sam otisao u apoteku i tamo su mi dali 3%
rastvor
bornove kiseline u destilovanoj vodi i rekli da
time ispiram i da ce proci ali nazalost to je samo pogorsalo stvari
i sad je crvenilo zahvatilo veci deo lica. Nemam zdravstvenu knjizicu tj imacu je ali tek za 2
nedelje, pa bi mi trebao neki savet kako smanjim upalu koja evo vec
treci dan drzi. Nivea
vise ne pomaze. Hvala
Predlazem Vam da se obavezno obratite dermatologu .Nikako se nemojte leciti na svoju ruku ili da Vas lece apotekari,prijatelji,komsije . . Postoje brojne privatne ordinacije,ali
i mogucnost da se pregled u zdravstvenoj ustanovi plati .Dok se ne
javite dermatologu nemojte nista mazati na lice,nikakve kreme, vodice. .
.Krajnje je neobicno da tako bezazlena povreda traje tliko
dugo.Predlazem Vam da uradite mikoloski pregled.I naravno ukoliko ste u
mogucnosti posaljite mi fotografiju promena .
dr Zorana
Zlatanovic
dermatovenerolog
POŠTOVANA DOKTORKO,
Zamolila bih Vas da
mi odgovorite na pitanja poslavši mail na moju e-mail
adresu. Unapred sam Vam mnogo zahvalna. Imam
moluske (mollusce contr) na velikim usnama i gluteusu već pola godine i nikako da nestanu, šta više hoće da se šire malo. Šta da
radim sa njima,
dali treba da se otklone i sa
čim? Smem li da idem na bazen? Da li mogu od vode da se šire i
dali bi
zarazila druge kupajući se u istoj vodi?
Partner može li da dobije od mene ako koristimo prezervativ tokom
odnosa? Da li postoji neka krema od koje bi prošle moluske, i za
jacanje otpornosti organizma kakve vitamine da pijem?
Hvala Vam na odgovorima. Želim Vam i dalje uspešan rad.
Sa
poštovanjem
Svakako otklonite moluske.Vise terapijskih metoda Vam je na raspolaganju.Preporucila bih Vam,s obzirom na lokalizaciju promena, uklanjanje radiotalasima mada je i kiretiranje promena jako
delotvorno.Nastale promene u vidu tackastih ranica mazite nekom tetraciklinskom mascu npr.Ung.Chloramphenicol 5% ,a kozu prethodno ocistite povidon jodidom Vas seksualni partner je vec bio u
kontaktu sa virusom ali se moluske,kao i vecina virusnih infekcija,ne
manifestuju kod svih inficiranih.Do aktivacije virusa dolazi pod
dejstvom jednog ili vise provocirajucih faktora.Kondom u ovom slucaju
nije adekvatna zastita, iz prostog razloga sto ne prekriva delove na
kojima Vi imate promene.
Savetijem Vam da uklonite moluske u
potpunosti i da tek nakon toga ponovo krenete na bazen. Uzmite neki multivitaminski kompleks,zaista ih ima mnogo na nasem
trzistu i pre svega vodite zdrav zivot.To znaci da se redovno i zdravo
hranite,redovno spavate,da se ne iscrpljujete psihofizicki,da nosite
pamucni ves u beloj boji. . .U ovom periodu izbegavajte nosenje
dnevnih ulozaka. Vise informacija o ovom krajnje bezazlenom koznom
oboljenju virusnog porekla mozete nazi na nasem sajtu ,mislim u
rubrici
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovani doktore,nakon utvrdjene Candide spp. u
nalazu stolice,koristila sam Nistatin tablete,i u prvi mah sam
osetila veliko olaksanje.Medjutim,i posle duple doze koju sam pila,i
stroge dijete,ja i dalje ne mogu da je se resim!I dalje imam gasove i
tacno je cujem kako divlja u crevima, to krcanje je uzasno.Posle krace
pauze,danas sam popil Diflukan od 150 mg, pa je moje pitanje da li
treba i dalje da ga pijem ali naravno Diflukan od npr 50mg, pocev od
sutra ili je ova doza sasvim dovoljna,i naravno
koliko bi ta
eventualna terapija trebala da traje,sa ovim lekom.Takodje radim na podizanju imuniteta,pa bih Vas zamolila da mi preporucite neke
kapsule koje su dobre za podizanje imuniteta! Redovno pijem i
Probiotic kapsule,i to jednu ujutru i jednu uvece!Inace sam mesecima
zbog nje u teskoj depresiji,da mi nije dobro,a uz to jos imam i
gastritis!Hvala Vam
dokotore
unapred!!!
Postovana
Diflukan
uzimajte najmanje 7 dana u dozi od 150mg, po zavrsetku terapije napravite
pauzu od 7 dana i ponovite nalaz stolice, Sto se tice kapsula za imunitet jai
h ne propisujem tako da Vam ne mogu odgovoriti
na taj deo
pitanja.
Pozdrav
Mom sinu je sa godinu i po dana ustanovljen atopijski dermatitis.Promene na kozi su se javljale samo na obrazima kao crveni krugovi.Posle nekoliko krema koje su nam savetovali i odlaska na more te promene se vise nisu javljale.Sada moj sin ima pet godina i nedavno je prelezao ovcije boginje i opet se na obrazu pojavljuje isto.Da li mozemo da upotrebljavamo krem Linola urea ili da ponovimo posetu dermatologu i sacekamo njegov savet?Unapred hvala na odgovoru!
Odgovoreno: 25. 04. 2008.Pomenutu kremu mozete slobodno koristiti jer je jako prijatna i ne stvara zavisnost koze.No ipak bi Vam preporucila da se javite dermatologu jer u pitanju je dete i promene na licu.
Postovana doktorko,
Odgovoreno: 25. 04. 2008.Ja bih zamolio za savet kako da pripremim svoju kozu za predstojece leto, s obzirom da godinama unazad imam velike probleme sa crvenim pecatima koji se iz dana u dan sire od trenutka kad se pojave, i koji nepodnosljivo svrbe. To crvenilo i svrab se znacajno smire do kraja dana ali sve iznova i jos gore odmah sledeci dan. Dermatolog mi je prosle godine rekao da mi je koza izuzetno osetljiva i to je sve cega se secam. Sirenje pocinje od grudi i ide ka ramenima, rukama, i trbuhu dok sve ne pocrveni.
Hvala unapred..
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovanje, ne bih vam se javljao ovim putem ali ocajan sam vec.Naime pre jedno godinu dana devojka me je ugrizla za desnu stranu lica, od onda vucem neko crvenilo koje sam smirivao nivea kremom i bilo je skoro ok sve do nedavno kad sam otisao u apoteku i tamo su mi dali 3% rastvor
Odgovoreno: 25. 04. 2008.bornove kiseline u destilovanoj vodi i rekli da time ispiram i da ce proci ali nazalost to je samo pogorsalo stvari i sad je crvenilo zahvatilo veci deo lica. Nemam zdravstvenu knjizicu tj imacu je ali tek za 2 nedelje, pa bi mi trebao neki savet kako smanjim upalu koja evo vec treci dan drzi. Nivea
vise ne pomaze. Hvala
Predlazem Vam da se obavezno obratite dermatologu .Nikako se nemojte leciti na svoju ruku ili da Vas lece apotekari,prijatelji,komsije . . Postoje brojne privatne ordinacije,ali i mogucnost da se pregled u zdravstvenoj ustanovi plati .Dok se ne javite dermatologu nemojte nista mazati na lice,nikakve kreme, vodice. . .Krajnje je neobicno da tako bezazlena povreda traje tliko dugo.Predlazem Vam da uradite mikoloski pregled.I naravno ukoliko ste u mogucnosti posaljite mi fotografiju promena .
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
POŠTOVANA DOKTORKO,
Odgovoreno: 25. 04. 2008.Zamolila bih Vas da mi odgovorite na pitanja poslavši mail na moju e-mail
adresu. Unapred sam Vam mnogo zahvalna. Imam moluske (mollusce contr) na velikim usnama i gluteusu već pola godine i nikako da nestanu, šta više hoće da se šire malo. Šta da radim sa njima,
dali treba da se otklone i sa čim? Smem li da idem na bazen? Da li mogu od vode da se šire i dali bi
zarazila druge kupajući se u istoj vodi? Partner može li da dobije od mene ako koristimo prezervativ tokom odnosa? Da li postoji neka krema od koje bi prošle moluske, i za jacanje otpornosti organizma kakve vitamine da pijem?
Hvala Vam na odgovorima. Želim Vam i dalje uspešan rad.
Sa poštovanjem
Svakako otklonite moluske.Vise terapijskih metoda Vam je na raspolaganju.Preporucila bih Vam,s obzirom na lokalizaciju promena, uklanjanje radiotalasima mada je i kiretiranje promena jako
delotvorno.Nastale promene u vidu tackastih ranica mazite nekom tetraciklinskom mascu npr.Ung.Chloramphenicol 5% ,a kozu prethodno ocistite povidon jodidom Vas seksualni partner je vec bio u kontaktu sa virusom ali se moluske,kao i vecina virusnih infekcija,ne manifestuju kod svih inficiranih.Do aktivacije virusa dolazi pod dejstvom jednog ili vise provocirajucih faktora.Kondom u ovom slucaju nije adekvatna zastita, iz prostog razloga sto ne prekriva delove na kojima Vi imate promene.
Savetijem Vam da uklonite moluske u potpunosti i da tek nakon toga ponovo krenete na bazen. Uzmite neki multivitaminski kompleks,zaista ih ima mnogo na nasem trzistu i pre svega vodite zdrav zivot.To znaci da se redovno i zdravo hranite,redovno spavate,da se ne iscrpljujete psihofizicki,da nosite pamucni ves u beloj boji. . .U ovom periodu izbegavajte nosenje dnevnih ulozaka. Vise informacija o ovom krajnje bezazlenom koznom oboljenju virusnog porekla mozete nazi na nasem sajtu ,mislim u rubrici
dr Zorana Zlatanovic
dermatovenerolog
Postovani doktore,nakon utvrdjene Candide spp. u nalazu stolice,koristila sam Nistatin tablete,i u prvi mah sam osetila veliko olaksanje.Medjutim,i posle duple doze koju sam pila,i stroge dijete,ja i dalje ne mogu da je se resim!I dalje imam gasove i tacno je cujem kako divlja u crevima, to krcanje je uzasno.Posle krace pauze,danas sam popil Diflukan od 150 mg, pa je moje pitanje da li treba i dalje da ga pijem ali naravno Diflukan od npr 50mg, pocev od sutra ili je ova doza sasvim dovoljna,i naravno
Odgovoreno: 25. 04. 2008.koliko bi ta eventualna terapija trebala da traje,sa ovim lekom.Takodje radim na podizanju imuniteta,pa bih Vas zamolila da mi preporucite neke kapsule koje su dobre za podizanje imuniteta! Redovno pijem i Probiotic kapsule,i to jednu ujutru i jednu uvece!Inace sam mesecima zbog nje u teskoj depresiji,da mi nije dobro,a uz to jos imam i gastritis!Hvala Vam
dokotore
unapred!!!
Postovana
Diflukan uzimajte najmanje 7 dana u dozi od 150mg, po zavrsetku terapije napravite pauzu od 7 dana i ponovite nalaz stolice, Sto se tice kapsula za imunitet jai h ne propisujem tako da Vam ne mogu odgovoriti
na taj deo pitanja.
Pozdrav
Prikazano 91166-91170 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke