Poštovani, u braku sam dvije godine i nemam još djece .Ja i moj muž smo uradili sve pretrage i nalazi su uredni ali kad sam radila HSG ,kontrasti su mi prošli u trbušnu šupljinu ali sporo i tube su mi tanke i osjetljive pa jeli to veliki razlog što nemogu ostati u drugom stanju i šta mi predlažete.Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Navedeni problem sa tubama je najverovatnije uzrok Vaseg problema. Mozete probati sa UTI-jem (utero-tubarna instilacija)- intervencija kojom se kroz jajovode prospricava rastvor antibiotika i kortikosteroida. Ova intervencija ima dvojak ucinak: 1. mehanicko sirenje tuba tecnoscu koja se ubrizgava pod pritiskom i 2. antibiotik i kortiko smanjuju eventualnu upalu i otok jajovoda cime se njegova prohodnost poboljsava.. Ukoliko ovo ne da rezultate u sledecem 6-12 mesecnom periodu onda razmisljajte o IVF-u.