Pre mesec dana ustanovljen mi je koksaki virus, b1: 1:16, b2 1:16, b3 1:256 b4:1:128 b5 1:32 Elem, savetovano mi je mirovanje i vitamini. U medjuvremenu, menstruacija mi je kasnila pa sam testirala i trudnocu. Pozitivna sam i na tom testu - beba trenutno ima 8 nedelja. UZ je ginekolog lokalizovao bebine otkucaje. Pitanje: Da li je trudnoca rizicna i za koga? Kako da se ponasam? Udata sam i imam cerku 6 god. Pre 8 meseci prekid trudnoce u 5 mesecu. Izazvan vestacki zbog uvecanog volumena glave ploda. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Coxaki virusi pripadaju RNK entero virusima i podeljeni su u grupu A i B. Grupa A nema stetne efekte ne plod a  grupa B moze uzrokovati probleme sa plucima, meningoencefalitis, miokarditis i retko hepatitis i pneumoniu.. Medjutim u vecini slucajeva virusi grupe B ne izazivaju vidljive promene na fetusima. O uticaju na vase zdravlje konsultujte kardiologa, a savetujem dalje pracenje i stalni kontakt sa ginekologom.