Sinoc sam imao intimu sa muškarcem. On je mene oralno zadovljio, bez zastite, ja sam njega vrlo kratko oralno zadovoljavao, ne vise od minut ipo, kasnije je on doziveo vrhunac , dok sam ga rukom stimulisao, nista vise vam van toga nije bilo. Da li sam pod rizikom za HIV? Znaci ja sam njega svega minut ipo zadovoljavao?
verovatno da rizika nje bilo, ili je možda teoretske prirode, zbog mogućnosti da preejakulacioni sadržaj može biti izvor infekcije, ukolko je partner inficiran. U vašem slučaju bi testiranje partnera, ali u kompetentnom savetovalištuza polno prenosive infekcije, ili još bolje, zajednički odlazak u isto, bio koristan da naučite kako dalje u svojim seksualnim aktivnostima da minimalizujete rizik od sticanje bilo koje infekcije.U 21. veku nije dobro biti nepismen iz oblasti "sigurnog seksa"
Prilikom kupovine, kasirka u prodavnici mi je dala paklicu cigareta i kada sam uzeo paklicu, video sam na da njoj ima više nekih fleka tamno braonkaste boje, pa sam se uplašio da je možda bila krv. Trudio sam se da prstima ne dodirnem deo paklice na kojoj su fleke, ruke sam dezinfikovao alkoholom posle par minuta kada sam ušao u kuću, a koža na ruci mi je bila intaktna, nisam imao neke ranice, zanoktice, ispucalu kožu itd.
Papirnom maramicom sam obrisao te fleke, šta god da je bilo, delovalo je i dalje sveže i lepljivo, a ta prljavština je ostala i dalje lepljiva na maramici kojom sam prebrisao paklicu, tj. nije se sasušilo kako bi se obično sveža krv sasušila prilikom dodira sa maramicom. Svestan sam da je ta fleka od nečeg drugog što je verovatnije moglo da uprlja paklicu u prodavnici (ostaci od nekog soka, sladoleda, čokolade i sl.), ali me opet zanima i paranoičan sam ako je to kojim slučajem bila krv da li tako može da se prenese HIV ili hepatitis ako sam kojim slučajem dodirnuo tu fleku.
Pruzio sam oral bez svrsavanja u usta. 17 dan od dogadjaja sam se testirao na hiv iz vene cmia metoda Ag/at i nereaktivan je 0.060 vrednost,nemam nikakve simptome ali mi i dalje ostao stres. Dal dalje da se testiram?hvala
nova generacija seroloških teatova otkriva infekciju ranije od predhodnih, za koje je važili da je optimalno posle 4-6 nedelja.Idit u svtovlište za polno prenosive bolesti, gde ćete dobiti savet kompetentne laboratorijsko ispitivanje
Imam vec neko vreme problem sa zapusenim nosem. Pre mozda mesec-dva sam imala par dana zapusen nos, narocito pri lezanju. Koristila sam Olynth sprej koji je prvih par dana bio efektivan, medjutim predugo sam ga koristila i prestao je da pomaze. Duvanje nije imalo efekta, maramica suva. Prestala sam tad da ga koristim i posle mozda nedelju-dve nisam vise imala problema. Od tad povremeno se desavalo da se zapusi ali nista strasno.
U zadnje vreme je poceo opet da mi se zapusava nos, opet narocito kad lezim. Malo je bolje kad se malo podignem na jastuku i tako spavam, ali nije ni tad najprijatnije. Presla sam na obican Marisol sprej, ali nema efekta. Ista je situacija sa duvanjem, skroz je suvo. Olynth pomaze, ali se plasim da cu opet preterati s njim pa ne bih da nastavim da ga koristim.
Imate li neki savet kako da ovaj problem tretiram, jel mislite da je potrebno ipak otici fizicki kod ORL ili je ovo nesto sto mogu resiti kod kuce? Hvala unapred.
Sinoc sam imao intimu sa muškarcem. On je mene oralno zadovljio, bez zastite, ja sam njega vrlo kratko oralno zadovoljavao, ne vise od minut ipo, kasnije je on doziveo vrhunac , dok sam ga rukom stimulisao, nista vise vam van toga nije bilo. Da li sam pod rizikom za HIV? Znaci ja sam njega svega minut ipo zadovoljavao?
Odgovoreno: 14. 05. 2026.verovatno da rizika nje bilo, ili je možda teoretske prirode, zbog mogućnosti da preejakulacioni sadržaj može biti izvor infekcije, ukolko je partner inficiran. U vašem slučaju bi testiranje partnera, ali u kompetentnom savetovalištu za polno prenosive infekcije, ili još bolje, zajednički odlazak u isto, bio koristan da naučite kako dalje u svojim seksualnim aktivnostima da minimalizujete rizik od sticanje bilo koje infekcije.U 21. veku nije dobro biti nepismen iz oblasti "sigurnog seksa"
Poštovani profesore,
Prilikom kupovine, kasirka u prodavnici mi je dala paklicu cigareta i kada sam uzeo paklicu, video sam na da njoj ima više nekih fleka tamno braonkaste boje, pa sam se uplašio da je možda bila krv. Trudio sam se da prstima ne dodirnem deo paklice na kojoj su fleke, ruke sam dezinfikovao alkoholom posle par minuta kada sam ušao u kuću, a koža na ruci mi je bila intaktna, nisam imao neke ranice, zanoktice, ispucalu kožu itd.
Papirnom maramicom sam obrisao te fleke, šta god da je bilo, delovalo je i dalje sveže i lepljivo, a ta prljavština je ostala i dalje lepljiva na maramici kojom sam prebrisao paklicu, tj. nije se sasušilo kako bi se obično sveža krv sasušila prilikom dodira sa maramicom. Svestan sam da je ta fleka od nečeg drugog što je verovatnije moglo da uprlja paklicu u prodavnici (ostaci od nekog soka, sladoleda, čokolade i sl.), ali me opet zanima i paranoičan sam ako je to kojim slučajem bila krv da li tako može da se prenese HIV ili hepatitis ako sam kojim slučajem dodirnuo tu fleku.
Našao sam u jednom od ranijih Vaših odgovora na slične situacije drugih posetilaca sajta da ste rekli da se na ovaj način ne prenose ovi virusu kao u odgovoru na ovom linku https://www.stetoskop.info/pitanja/zarazne-bolesti/prof-dr-djordje-jevtovic/205320
Unapred hvala na odgovoru.
Odgovoreno: 14. 05. 2026.nema rizika
Pruzio sam oral bez svrsavanja u usta. 17 dan od dogadjaja sam se testirao na hiv iz vene cmia metoda Ag/at i nereaktivan je 0.060 vrednost,nemam nikakve simptome ali mi i dalje ostao stres. Dal dalje da se testiram?hvala
Odgovoreno: 14. 05. 2026.nova generacija seroloških teatova otkriva infekciju ranije od predhodnih, za koje je važili da je optimalno posle 4-6 nedelja.Idit u svtovlište za polno prenosive bolesti, gde ćete dobiti savet kompetentne laboratorijsko ispitivanje
Postovani,
Imam vec neko vreme problem sa zapusenim nosem. Pre mozda mesec-dva sam imala par dana zapusen nos, narocito pri lezanju. Koristila sam Olynth sprej koji je prvih par dana bio efektivan, medjutim predugo sam ga koristila i prestao je da pomaze. Duvanje nije imalo efekta, maramica suva. Prestala sam tad da ga koristim i posle mozda nedelju-dve nisam vise imala problema. Od tad povremeno se desavalo da se zapusi ali nista strasno.
U zadnje vreme je poceo opet da mi se zapusava nos, opet narocito kad lezim. Malo je bolje kad se malo podignem na jastuku i tako spavam, ali nije ni tad najprijatnije. Presla sam na obican Marisol sprej, ali nema efekta. Ista je situacija sa duvanjem, skroz je suvo. Olynth pomaze, ali se plasim da cu opet preterati s njim pa ne bih da nastavim da ga koristim.
Imate li neki savet kako da ovaj problem tretiram, jel mislite da je potrebno ipak otici fizicki kod ORL ili je ovo nesto sto mogu resiti kod kuce? Hvala unapred.
Odgovoreno: 13. 05. 2026.Potreban je pregled otorinolaringologa.
Dobar dan, da li mogu da posalje nalaze doktoru da pogleda potrebno nam je njegovo misljenje posto smo mi Podgorice. Hvala unaprijed.
Odgovoreno: 13. 05. 2026.Posaljite
Prikazano 81-85 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke