Poštovani Dr,
imam NON HOČKIN INDOLENTNI FOLIKULARNI LIMFOM od 2023,na praćenju sam bez lečenja.
Od pre par meseci mi je povećan nivo vit.B12 u krvi.Bio je 286, sada je 11ooo.Da li to ima veze sa limfomom? Unapred hvala.
Postovani, vitB12 nije specifican marker bolesti. Visoke vrednosti mogu biti iz vise razlicitih razloga poput proizvodnje razlicitih nosaca zbog tumorske mase ili inflamacije ili infiltracije jetre odakle se vit B12 oslobadja. Svakako nije razlog za zapocinjanje lecenja, ako tumorska masa nije velika, nema B simptoma, citopenija ili kompresivnih poremecaja.
Dobro jutro , bila sam juce kod zubara popravljala 4 i 5 sa leve strane . 4 popravljena 5 treba da se umtrvi zivac stavljen lek. Posto imam tintus vec 4 godine izazvan akustičnom traumom. Poslednjih meseci je bilo malo losije pa dobila terapiju tanak,betaserc, ala nerv , robenan, i sprej flufetan. Moje pitanje je da li je moguće da je intervencija od juce kod zubara zbog busilice mogla da dodatno osteti nerv. Jer je busila dugo sa nekim minimalnim pauzama. A zujanje je od juce jace i to traje i danas. Nosila sam cepove tokom procesa kod zubara . Hvala unapred
Dobar dan
Ja sam započela da pravim zube ovde u gradu i meni su rekli lekari da obe sinuse su meni zapušeni i da treba da idem kod ORL da vidi kako sta dalje terapija neka pošto zubaru moraju da mi diraju sinosi. Dali mogu ja da dolazim kod vas na pregled
Viktorija Djuric 0628485558
Poštovani profesore,
da li je moguća zaraza HIV- om ili hepatitisom B ili C, ukoliko sam se ogrebala na plastično pakovanje sladoleda u prodavnici, pokušavajući da ga uzmem iz zamrzivača? Time sam zadobila ogrebotinu.
Hvala!
Sinoc sam imao intimu sa muškarcem. On je mene oralno zadovljio, bez zastite, ja sam njega vrlo kratko oralno zadovoljavao, ne vise od minut ipo, kasnije je on doziveo vrhunac , dok sam ga rukom stimulisao, nista vise vam van toga nije bilo. Da li sam pod rizikom za HIV? Znaci ja sam njega svega minut ipo zadovoljavao?
E a drugo pitanje je, to se bukvalno desilo juce, tj sinoc pre nekih 15 sati. Dosao sam sada sa posla, osetio slucajno da me nesto blago svrbi na kozi iznad penisa. Znaci ne polni organ, nego iznad ka stomaku, i vidim da imam crvene fleke kao da se upalila koza, mene zanima sta moze biti? Moguce je da je od donjeg vesa jer mi je bio neudoban danas i dosta sam se znojio. Sa druge strane on je imao bradu, ali nije mnogo bradom prilazio, malo sam se uplašio da nije nesto od njega?
Hvala Vam unapred na odgovoru
Poštovani Dr, imam NON HOČKIN INDOLENTNI FOLIKULARNI LIMFOM od 2023,na praćenju sam bez lečenja. Od pre par meseci mi je povećan nivo vit.B12 u krvi.Bio je 286, sada je 11ooo.Da li to ima veze sa limfomom? Unapred hvala.
Odgovoreno: 16. 05. 2026.Postovani, vitB12 nije specifican marker bolesti. Visoke vrednosti mogu biti iz vise razlicitih razloga poput proizvodnje razlicitih nosaca zbog tumorske mase ili inflamacije ili infiltracije jetre odakle se vit B12 oslobadja. Svakako nije razlog za zapocinjanje lecenja, ako tumorska masa nije velika, nema B simptoma, citopenija ili kompresivnih poremecaja.
Srdacan pozdrav
Dobro jutro , bila sam juce kod zubara popravljala 4 i 5 sa leve strane . 4 popravljena 5 treba da se umtrvi zivac stavljen lek. Posto imam tintus vec 4 godine izazvan akustičnom traumom. Poslednjih meseci je bilo malo losije pa dobila terapiju tanak,betaserc, ala nerv , robenan, i sprej flufetan. Moje pitanje je da li je moguće da je intervencija od juce kod zubara zbog busilice mogla da dodatno osteti nerv. Jer je busila dugo sa nekim minimalnim pauzama. A zujanje je od juce jace i to traje i danas. Nosila sam cepove tokom procesa kod zubara . Hvala unapred
Odgovoreno: 15. 05. 2026.Tesko da je ta intervencija mogla da pogorsa tinitus.
Dobar dan Ja sam započela da pravim zube ovde u gradu i meni su rekli lekari da obe sinuse su meni zapušeni i da treba da idem kod ORL da vidi kako sta dalje terapija neka pošto zubaru moraju da mi diraju sinosi. Dali mogu ja da dolazim kod vas na pregled Viktorija Djuric 0628485558
Odgovoreno: 14. 05. 2026.kome se obraćate, u kom ste gradu...?
Poštovani profesore, da li je moguća zaraza HIV- om ili hepatitisom B ili C, ukoliko sam se ogrebala na plastično pakovanje sladoleda u prodavnici, pokušavajući da ga uzmem iz zamrzivača? Time sam zadobila ogrebotinu. Hvala!
Odgovoreno: 14. 05. 2026.nije moguće
Sinoc sam imao intimu sa muškarcem. On je mene oralno zadovljio, bez zastite, ja sam njega vrlo kratko oralno zadovoljavao, ne vise od minut ipo, kasnije je on doziveo vrhunac , dok sam ga rukom stimulisao, nista vise vam van toga nije bilo. Da li sam pod rizikom za HIV? Znaci ja sam njega svega minut ipo zadovoljavao?
E a drugo pitanje je, to se bukvalno desilo juce, tj sinoc pre nekih 15 sati. Dosao sam sada sa posla, osetio slucajno da me nesto blago svrbi na kozi iznad penisa. Znaci ne polni organ, nego iznad ka stomaku, i vidim da imam crvene fleke kao da se upalila koza, mene zanima sta moze biti? Moguce je da je od donjeg vesa jer mi je bio neudoban danas i dosta sam se znojio. Sa druge strane on je imao bradu, ali nije mnogo bradom prilazio, malo sam se uplašio da nije nesto od njega? Hvala Vam unapred na odgovoru
Odgovoreno: 14. 05. 2026.Rizik je teoretske prirode. Ipak idit u savetovališt za polno prenosive infekcije
Prikazano 76-80 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke