Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovani,
    moja ćerka ima 11 godina. Već jako dugo, periodično se žali na kiselinu koju opisuje kao osećaj opečenja u grlu. U poslednje vreme se skoro svakodnevno žali. Pre 2 meseca smo potpuno izbacili sokove jer su joj baš pravili te smetnje. Na neku hranu odreaguje a na neku ne. Ono što zbunjuje je što na iste vrste namirnica nekada odreaguje a nekada ne. Jako mi je teško da sama odredim šta joj tačno od hrane smeta. Ishrana je raznovrsna, hrana nezapržena sa što manje ulja. Uglavnom kuvam na maslinovom ulju. Ali, kao i većina naše školske dece ima katastrofalan doručak u vidu peciva, mada su lisnata testa odavno izbačena iz njenog jelovnika. Dete se bavi sportom, dobar je učenik ali i veoma emotivna. Medjutim i kada je sve u redu i kada je baš raspoložena ta kiselina se javlja. To me navodi na zakljucak da nije na psih.bazi kao što je njen pedijatar rekao. Jako sam zabrinuta i molim Vas za savet odakle da krenemo sa ispitivanjem. Od sinoć ima baš jaku kiselinu koja uz pomoć četvrtine Gelusil Lac prestane ali se po unošenju nove količine hrane ponovo javi. Danas je recimo odreagovala posle pojedene banane i par slanih štapića.
     Hvala Vam.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovana, umesto Gelusil laca neka cerka uzima 2xpo pola tablete Rasnisana. Ako se tegobe nastave obratite se decjem gastroenterologu. Pozdrav

  1. Zdravo,
    Pre tri-četiri dana, počeo sam osecati bol u levoj strani stomaka, nekih 10 centimetara levo od pupka, kod želuca, slezine, stvarno ne mogu da odredim tačno. U početku je bila slaba, zanemarljiva, a kasnije se njen intenzitet povećavao. Evo, dok Vam pišem ovo, bol je veoma jaka, i neprestana je. U nekim trenucima jednostavno popusti, osećam je, ali minimalno, npr. kad dosta dugo mirujem, ali čim uradim neke teže radnje automatski se vraća, isto tako i kad jedem, dobro se najedem i skoro da i nema boli, ali čim želudac svari hranu opet se vraća. Bol je često praćena kraćom glavoboljom, ujutru, i osećajem slabosti, tokom čitavog dana, osim u situacijama koje sam Vam gore naveo, mirovanje i sitost. Ako Vam je slučajno bitno, u aprilu 2008. sam preležao mononukleozu, pa ne znam da li je povezano. Stolica je normalna, isto kao i mokraća...
    Zahvaljujem Vam se unapred!

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovani, kod mononukleoze moze biti uvecana wslzina koja moze da bude, kada je uvecana, u predelu koji Vi pominjete. Treba pre svega uraditi kompletnu laboratoriju i eho abdomena i javiti se gastroenterologu. Pozdrav

  1. Poštovana doktorka,
    juče sam prvi put bila kod neuropsihijatra. Ovih nedelju dana osećam se jako loše, napadi straha, depresija, drhtavica, lupanje srca, pritisak u glavi, plašljiva sam, bojim se da idem daleko od kuće . .. Imala sam u poslednje vreme dosta stresova. Pila sam Bensedin. Pisala sam Vam - Vi ste mi savetovali psihoterapiju i Flunirin ili Zoloft. Juče mi je dr prepisala Ksalol.
    Da li je on pravi za mene? Ja sam njoj objasnila moje stanje, doduše ne sve, žurila se. Proverila mi je reflekse, štitnu ,žlezdu, hod...i rekla da sam samo napata. Dg-F45. Ponovo pregled za 3 nedelje, a ksalol 0,25 da pijem dva puta dnevno. Ja sam samo nasla od 1 mg u apoteci,pa ga prepolovim. Da li i on izaziva zavist? Da li da uzmem i Zoloft? Sada sam nesigurna?
    Veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovana,ne slazem se tabletama tipa lekova za smirenje(anksiolitika),dovode brzo do zavisnosti.I dalje mislim da jedini nacin psihoterapija i antidepresivi Srdacno Dr Dragana Krasic

  1. Imam problem sa zadahom iz usta, ujutru braon pljuvačka, povremeno bolovi u grlu, suva usta kao i u predelu levog krajnika bolove po pritisku na krajnik prstima. U toku noći sam imao trenutaka kad nisam mogao da dodjem do vazduha ali mislim da je to bilo samo u toku prolećnog perioda kad imam polensku kijavicu, jer se ne sećam tačno datuma zaista. Nisam pio lekove u zadnjih nekoliko godina.
    Interesuje me zašto i odakle imam takav zadah kad se aktivno bavim sportom, planinarenjem konkretno. I šta znači braon pljuvačka?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovani, treba da odete na pregled kod otorinolaringologa i pneumoftiziloga jer probleme koje navodite ukljucujuci i zadah iz usta mogu da poticu od oboljenja gornjih respiratornih puteva. Pozdrav

  1. Već 3 nedelje pijem lekove protiv gastritisa contralok40mg, klometol10.mg.3X1 i rupurit za sisanje.Vodim računa o ishrani ali i dalje imam probleme u vidu mučnine, napetosti stomaka, bola. Pijem i ksalol za smirenje. Mučnina mi udari i stvori bolove u glavi, podigne pritisak i dovodi do straha i klecanja nogu. Koliko traju ovi problemi, koliko treba da prođe vremena i hoće li se ovo uopšte izlečiti? Radila sam sondu i nemam heliob. Ne znam šta više da jedem. Imam strah kad god nešto pojedem o novim napadima.
    Šta da radim? Imam 45 god.
    Molim za Vaš savet.
    Hvala.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovana, osnovni problem kod Vas je napetost. Treba da nastavite da pijete ksalol i da odete na kontrolni pregled kod psihijatra. Pozdrav

Prikazano 78526-78530 od ukupno 95629 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460