Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Poštovana doktorka,
    Imam 24 godine, moje pitanje se odnosi na opsesivno kompulsivni poremećaj. Pretpostavljam da ga imam. Uglavnom tokom noći kada se trgnem iz sna, opsedaju me neke čudne a ponekad i strašne misli kojih se teško oslobađam. Takođe tokom dana imam pojave kompulsivnih misli koje moram da uradim inače ih se teško oslobađam.
    Moje pitanje je da li to najverovatnije jeste taj poremećaj, i šta dalje da radim?
    Hvala Vam puno unapred.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovana,imate problem koji negde dodiruje pomentu dijagnozu,ali se takodje moze i produbiti ukoliko se ne obratite psihijatru i on ne odluci o terapiji.Mozda ce biti dovoljna psihoterapija ,ne brinite svaki problem ima resenje Srdacno Dr Dragana Krasic

  1. Moja dijagnoza je još od 2000god mala hietalna hernija znači druga bolest bar do sada sa svim endoskopskim naodom nije ustanovljena sem kaskada želuca pa zbog toga pitam jel mogu koristiti svaki drugi dan controloc više od godinu dana jer ako ga ne koristim odmah imam kiseline? Inače mogu reći da sam lanzula prije pio možda i tri godine samo sa prekidom.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
  1. Poštovani,
    mislila sam kupiti od Biobalansa Bikini Fit tablete, da se malo pročistim posle silnih praznika, pa me interesuje kako biljna vlakna mogu delovati na moj želudac i stomak pošto imam gastroenteritis. Trenutno nisam pod terapijom, ali imam problem sa Candidom u crevima.
    Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovana, najpre resite problem sa candidinom, terapijom i ishranom bez belog brasna, slatkisa i mlecnih proizvoda. O tabletama koje pominjete apsolutnoi neznam nista. Pozdrav

  1. Poštovani,
    Početkom decembra mi je otkrivena Helicobacter pilory 6.8, clo testom. Primio sa 7 dana 2 antibiotika sa lanzulom koji pijem još 6 nedelja posle toga (skoro završavam). Medjutim pored onih standardnih tegoba u stomaku, karakteristična za ovu bakteriju, imam i povremeni osećaj groznice (traje oko 0.5-1h), teskobu, svrab po celom telu, nadutost, ostipacija pa proliv, glavobolje, zamućen pogled i sl. Doktor me uveravao da je to od HP, ali sam ja lutao internetom i došao do zaključka da su to simptomi kandide. Uradio sam bris grla i iz anal. izmeta na kandidu, negativni su, ali su mi izmedju prstiju izasle neke ranice i doktor mi je juče rekao da je kandida i prepisao Canesten i Fluconazol, pa me interesuje da li je preporučljivo da pijem ovaj lek, s obzirom na terapiju za HP. Još nešto, pošto su mi simptomi povremeno bili dosta gadni uradio sam analizu krvi, i sve je optimalno, Hepatogram, krvna slika, sedimentacija 6/12, zelezo 26, hemoblobin 150, doktor kaže ko u kosmonauta. Da li ovo isključuje neke ozbiljnije probleme?
    Hvala unapred na Vašem odgovoru i vremenu, pozdrav Predrag

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • |Postovani, sve sto ste naceli iskljucuje neko ozbiljno oboljenje. Promene izmedju prstiju neka pogleda kozni lekar. pa tek onda ako i on to savetuje uzmite Fluconazol. Tegobe koje imate sigurno nisu povezane sa helicobacter pylorti infekcijom. Pozdrav

  1. Pozdrav,
    u mojoj porodici postoji ženska osoba koj je po svemu sudeći mesečar. To sam zaključio tako što sam je video kako ustaje i šeta po stanu, ode do kupatila, kuhinje gde čak i jede, nosi hranu sa sobom u krevet..... pored toga jako glasno priča sa osobom koja je pored nje u tom momentu ali češće priča sa nekim ko nije prisutan....dosta često ispušta neartikulisane krike koji jezivo zvuče... Ujutru kad je neko pita da li se možda seća šta je radila u toku noći odgovor je ne...Svi u porodici smo jako zabrinuti pošto to jako dugo traje i dešava se sve češće a najveći problem je što ima dete staro 4 godine koje spava sa njom u krevetu i stalno smo u strahu da može da joj naudi dok je u takvom stanju....
    Molim Vas recite mi koliko je ozbiljno to stanje, kako se leči i da li uopšte može da se izleči.... Zabrinutost je sve veća zato što je često i agresivna dok je u tom stanju...
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Postovani,potrebno je uraditi dijagnostiku(EEG snimanje) i videti o cemu se radi i kako leciti problem Srdacno Dr Dragana Krasic

Prikazano 78521-78525 od ukupno 95629 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460