imam 29 godina. Pre tri meseca su mi počeli problemi sa nesanicom nakon smrti brata. Prvi put kada mi se to desilo, probudila sam se sva mokra i osećala neopisiv strah. Drugi put mi se činilo da ljudsko biće legne pored mene, čula sam njegovo disanje, osećala ruke na vratu i mislila da će me ubiti, gušila sam se (bila je samo iluzija). Od tada imam neki strah od spavanja, jer se plašm da će mi se opet desiti. Otprilike pre 10 dana promenili su se simptomi. Nemam taj užasan strah nakon budjenja noću, ali košmari me muče i probudim se nakon svakih 2 sata spavanja. Premorena sam, pijem Bromazepam pre spavanja, ali mi je samo strah otklonio, često budjenja ne. Šta bih mogla uraditi pa da se sve vrati u normalu? Tokom dana sve je u redu.
još jednom se javljam u vezi sa terapijom koja mi je preporučena. Radi se o Eftilu za održavanje raspoloženja posle tri godine uzimanja Anafranila. I
nteresuje me da li možete da potvrdite da je tačno da se javlja opadanje kose kao neželjeni efekat, da li se samo individualno javlja ili je redovna pojava?
Bolujem od bulimije koju pokušavam da pobedim sama nisam u finansiskoj mogućnosti da se lečim (radim kod privatnika koji slabo plaća i ne daje slobodne dane ni za lekara...) kako mogu sama sebi da pomognem a ne bih želela da bilo ko sazna za moj problem a drugi problem je što sam na Yasmin pilulama i trudim se da nikada ne povraćam kad ih popijem, već sam se ispraksovala da se pročistim pa posle toga popijem kontraceptivnu pilulu koliko je onda ona delotvorna (nikad je nisam ispovraćala) toliko mi energije sve ovo oduzima da bi mi bolje bilo da se koncentrišem da pobedim bulimiju ali nekako nemam snage za to.
Postovana,iz ovoga sto ste mi napisal vidim da imate veliki problem i opstu psihotelesnu konfuziju,koja zahteva lecenje.Morate se obratiti lekaru.Do mene mozete doci putem informacija sa stetoskopa
Srdacno
Dr Dragana Krasic
Dijagnoza mi je neurozis f 41.2. Da li su mi da pijem Diazepam 5 i Amizol 25mg sta da radim?? Pre nekoliko godina štrecao sam u snu sad je to sve češće ...zašto se to dešava...moram Vam reći da sam trenutno na metadonskoj terapiji.
Postovani,Vasa dijagnoza nije samo F41.2,sto ste mi na posredan nacin i rekli.Zasto se neko streca u snu?Mnogo odgovora na to pitanje, a jako malo znam ili uopste ne znam o Vama da bih Vam dala adekvatan odgovor
Srdacno
Dr Dragana Krasic
Moja sestra ima dijagnozu F29 i dobila je sledeću terapiju: Tolvon 30mg, Risolept a2mg 3*1 Eftil 500mg i lorazepan 2,5mg 1+0+1 mene brine zato što je samoinicijativno povećala dozu lorazepana na 5 tableta dnevno.
Šta treba da preduzmem i šta tačno znači njena dijagnoza?
Postovana,dijagnoza Vase sestre oznacava psihozu ,terapija je antipsihoticna .Povecana doza Lorazepama jeste velika i trebalo bi je smanjiti,eventualno promeniti lek jer on brzo uvodi u naviku
Srdacno
Dr Dragana Krasic
Postovana,preporucila bih Vam uzimanje t.Sanvala za spavanje koja regulise san a izaziva zavisnost Srdacno Dr Dragana Krasic
nteresuje me da li možete da potvrdite da je tačno da se javlja opadanje kose kao neželjeni efekat, da li se samo individualno javlja ili je redovna pojava?
Postovana,nije mi poznata takva komplikacija kod uzimanja leka Srdacno Dr Dragana Krasic
Bolujem od bulimije koju pokušavam da pobedim sama nisam u finansiskoj mogućnosti da se lečim (radim kod privatnika koji slabo plaća i ne daje slobodne dane ni za lekara...) kako mogu sama sebi da pomognem a ne bih želela da bilo ko sazna za moj problem a drugi problem je što sam na Yasmin pilulama i trudim se da nikada ne povraćam kad ih popijem, već sam se ispraksovala da se pročistim pa posle toga popijem kontraceptivnu pilulu koliko je onda ona delotvorna (nikad je nisam ispovraćala) toliko mi energije sve ovo oduzima da bi mi bolje bilo da se koncentrišem da pobedim bulimiju ali nekako nemam snage za to.
Odgovoreno: 31. 01. 2009.Postovana,iz ovoga sto ste mi napisal vidim da imate veliki problem i opstu psihotelesnu konfuziju,koja zahteva lecenje.Morate se obratiti lekaru.Do mene mozete doci putem informacija sa stetoskopa Srdacno Dr Dragana Krasic
Dijagnoza mi je neurozis f 41.2. Da li su mi da pijem Diazepam 5 i Amizol 25mg sta da radim?? Pre nekoliko godina štrecao sam u snu sad je to sve češće ...zašto se to dešava...moram Vam reći da sam trenutno na metadonskoj terapiji.
Odgovoreno: 31. 01. 2009.Postovani,Vasa dijagnoza nije samo F41.2,sto ste mi na posredan nacin i rekli.Zasto se neko streca u snu?Mnogo odgovora na to pitanje, a jako malo znam ili uopste ne znam o Vama da bih Vam dala adekvatan odgovor Srdacno Dr Dragana Krasic
Moja sestra ima dijagnozu F29 i dobila je sledeću terapiju: Tolvon 30mg, Risolept a2mg 3*1 Eftil 500mg i lorazepan 2,5mg 1+0+1 mene brine zato što je samoinicijativno povećala dozu lorazepana na 5 tableta dnevno.
Odgovoreno: 31. 01. 2009.Šta treba da preduzmem i šta tačno znači njena dijagnoza?
Postovana,dijagnoza Vase sestre oznacava psihozu ,terapija je antipsihoticna .Povecana doza Lorazepama jeste velika i trebalo bi je smanjiti,eventualno promeniti lek jer on brzo uvodi u naviku Srdacno Dr Dragana Krasic
Prikazano 78531-78535 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke