Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovanje,
    imam pitanje u vezi helikcobacter pylori. Pre 8 mes. otkrila sam da imam tu bakteriju, 6.59 iu/ml. Pila sam kombinaiju 2 antibiotika 7 dana i nexium mesec, kontrolom krvi nakon 8 mes. ustanovilo se smanjenje na 4,62 iu/ml. Interesuje me da li je to dovoljno pošto nisam dobila nikakvu novu terapiju, a trenutno nemam tegoba sa želudcem što nije bio slučaj u početku kad sam imala bolove. Interesuje me da li je to dovoljno i šta mi je činiti ubuduće, koliko je ta bakterija opasna i postoji li šansa da se izlečim od nje.
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovani,
      predlažem da uradite izdisajni test jer je to najbolji test za procenu eradikacije. Ukoliko je bakterija i dalje prisutna treba ponoviti eradikacionu terapiju, videti samo koje lekove. Bakterija potencijalno može da bude opasna, a šansa da iskortenite bakteriju je veća od 90% .
      Pozdrav

  1. Molim cijenjeno mišljenje,
    mada nisam sigurna da li sam pravilno procijenila gdje da postavim pitanje. Naime, poslije trudnoće (9 mjeseci nakon porođaja) u pupku mi se pojavilo crvenilo sa blagim otokom i sekretom bez boje. Taj sekret nema "miris" i s vremenom se stvrdne. Ova "pojava" se javlja 2-3 puta mjesečno i pojavi se bez najave da se tako izrazim. Pomislila sam da se radi o nekakvoj infekciji pa sam naročito posvetila pažnju higijeni pupka uz dezinfekciju povidon jodom. Kome da se obratim i da li je moja zabrinutost opravdana.
    Zahvaljujem i srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Moguće da se radi o granulomu u predelu pupka, te se obratite hirurgu.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Imam osećaj da mi na desnoj strani ispod rebara ima nešto. Kada se saginjem i iritira me to ponekad boli ili čudno svrbi. Na uz jetra je uredne veličine nije uvećana. Žuč je presavijena, enzimi alt15 ast 17
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    dobio sam od dermatologa da mažem na ožiljak (koji lecim već duže) hidrofill vazelin, pošto mi se javila iritacija od agresivnijih preparata. Zanima me zašta se koristi ovaj vazelin jel me ožiljak jako svrbi, pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti emulijansa ali nisam siguran?
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovani,
      vazelin ste verovatno dobili da bi smirili iritaciju od prethodnih preparata, inače je to neutralan preparat koji nema efekta na ožiljke. Ne bi trebalo da imate svrab od njega.
      Srdačno

  1. Poštovani,
    imam par pitanja, da li pankreatitis može biti povezan sa iritabilnim kolonom? Drugo da li je neophodno lečiti iritabilni kolon lekovima ili se može sanirati ishranom? Treće koja hrana se preporučuje kod ir.kolona?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      pankreatitis i iritabilni kolon nisu povezani. Treba pokušati sanaciju simptoma iritabilnog kolona ishranom. Ne mogu vam je preporučiti jer ne znam koji vam simptomi dominiraju.
      Pozdrav

Prikazano 74076-74080 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460