Poštovanje,
imam pitanje u vezi
helikcobacter pylori. Pre 8 mes. otkrila sam da imam tu
bakteriju, 6.59 iu/ml. Pila sam kombinaiju 2
antibiotika 7 dana i
nexium mesec, kontrolom krvi nakon 8 mes. ustanovilo se smanjenje na 4,62 iu/ml. Interesuje me da li je to dovoljno pošto nisam dobila nikakvu novu
terapiju, a trenutno nemam
tegoba sa
želudcem što nije bio slučaj u početku kad sam imala
bolove. Interesuje me da li je to dovoljno i šta mi je činiti ubuduće, koliko je ta bakterija opasna i postoji li šansa da se izlečim od nje.
Hvala
Poštovani,
predlažem da uradite
izdisajni test jer je to najbolji test za procenu
eradikacije. Ukoliko je bakterija i dalje prisutna treba ponoviti eradikacionu terapiju, videti samo koje lekove.
Bakterija potencijalno može da bude
opasna, a šansa da iskortenite bakteriju je veća od 90% .
Pozdrav
Molim cijenjeno mišljenje,
mada nisam sigurna da li sam pravilno procijenila gdje da postavim pitanje. Naime, poslije
trudnoće (9 mjeseci nakon
porođaja) u pupku mi se pojavilo
crvenilo sa blagim
otokom i
sekretom bez boje. Taj sekret nema "miris" i s vremenom se stvrdne. Ova "pojava" se javlja 2-3 puta mjesečno i pojavi se bez najave da se tako izrazim. Pomislila sam da se radi o nekakvoj
infekciji pa sam
naročito posvetila pažnju
higijeni pupka uz
dezinfekciju povidon jodom. Kome da se obratim i da li je moja zabrinutost opravdana.
Zahvaljujem i srdačan pozdrav
Poštovani,
Imam osećaj da mi na
desnoj strani ispod rebara ima nešto. Kada se saginjem i iritira me to ponekad
boli ili čudno
svrbi. Na uz jetra je uredne veličine nije uvećana.
Žuč je presavijena,
enzimi alt15
ast 17
Hvala
Poštovani,
dobio sam od
dermatologa da mažem na
ožiljak (koji lecim već duže)
hidrofill vazelin, pošto mi se javila
iritacija od agresivnijih preparata. Zanima me zašta se koristi ovaj vazelin jel me ožiljak jako
svrbi, pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti
emulijansa ali nisam siguran?
Hvala
Poštovani, vazelin ste verovatno dobili da bi smirili
iritaciju od prethodnih
preparata, inače je to
neutralan preparat koji nema efekta na
ožiljke. Ne bi trebalo da imate
svrab od njega.
Srdačno
Poštovani,
imam par pitanja, da li
pankreatitis može biti povezan sa
iritabilnim kolonom? Drugo da li je neophodno lečiti iritabilni kolon
lekovima ili se može
sanirati ishranom? Treće koja hrana se preporučuje kod ir.kolona?
Pozdrav
Poštovana, pankreatitis i iritabilni kolon nisu povezani. Treba pokušati
sanaciju simptoma iritabilnog kolona ishranom. Ne mogu vam je preporučiti jer ne znam koji vam simptomi dominiraju.
Pozdrav
imam pitanje u vezi helikcobacter pylori. Pre 8 mes. otkrila sam da imam tu bakteriju, 6.59 iu/ml. Pila sam kombinaiju 2 antibiotika 7 dana i nexium mesec, kontrolom krvi nakon 8 mes. ustanovilo se smanjenje na 4,62 iu/ml. Interesuje me da li je to dovoljno pošto nisam dobila nikakvu novu terapiju, a trenutno nemam tegoba sa želudcem što nije bio slučaj u početku kad sam imala bolove. Interesuje me da li je to dovoljno i šta mi je činiti ubuduće, koliko je ta bakterija opasna i postoji li šansa da se izlečim od nje.
Hvala
predlažem da uradite izdisajni test jer je to najbolji test za procenu eradikacije. Ukoliko je bakterija i dalje prisutna treba ponoviti eradikacionu terapiju, videti samo koje lekove. Bakterija potencijalno može da bude opasna, a šansa da iskortenite bakteriju je veća od 90% .
Pozdrav
mada nisam sigurna da li sam pravilno procijenila gdje da postavim pitanje. Naime, poslije trudnoće (9 mjeseci nakon porođaja) u pupku mi se pojavilo crvenilo sa blagim otokom i sekretom bez boje. Taj sekret nema "miris" i s vremenom se stvrdne. Ova "pojava" se javlja 2-3 puta mjesečno i pojavi se bez najave da se tako izrazim. Pomislila sam da se radi o nekakvoj infekciji pa sam naročito posvetila pažnju higijeni pupka uz dezinfekciju povidon jodom. Kome da se obratim i da li je moja zabrinutost opravdana.
Zahvaljujem i srdačan pozdrav
Moguće da se radi o granulomu u predelu pupka, te se obratite hirurgu.
Pozdrav
Imam osećaj da mi na desnoj strani ispod rebara ima nešto. Kada se saginjem i iritira me to ponekad boli ili čudno svrbi. Na uz jetra je uredne veličine nije uvećana. Žuč je presavijena, enzimi alt15 ast 17
Hvala
Dolazi u obzir oboljenje debelog creva. Javite se lekaru da vas pregleda.
Pozdrav
dobio sam od dermatologa da mažem na ožiljak (koji lecim već duže) hidrofill vazelin, pošto mi se javila iritacija od agresivnijih preparata. Zanima me zašta se koristi ovaj vazelin jel me ožiljak jako svrbi, pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti emulijansa ali nisam siguran?
Hvala
vazelin ste verovatno dobili da bi smirili iritaciju od prethodnih preparata, inače je to neutralan preparat koji nema efekta na ožiljke. Ne bi trebalo da imate svrab od njega.
Srdačno
imam par pitanja, da li pankreatitis može biti povezan sa iritabilnim kolonom? Drugo da li je neophodno lečiti iritabilni kolon lekovima ili se može sanirati ishranom? Treće koja hrana se preporučuje kod ir.kolona?
Pozdrav
pankreatitis i iritabilni kolon nisu povezani. Treba pokušati sanaciju simptoma iritabilnog kolona ishranom. Ne mogu vam je preporučiti jer ne znam koji vam simptomi dominiraju.
Pozdrav
Prikazano 74076-74080 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke