Poštovani,
ljubazno molim da mi pomognete da otkrijem u čemu je problem sa mojim
noktima koji se krive, tj. pojavljuju se
poprečene brazde sa
poprečnim izbočinama, kao brdašca po sredini nokta. Nokat izgleda kao da je istalasan, nokti su črvsti i ne lome se, ali su skroz u brdima. Molim vas da me uputite ili da nešto koristim, ili da odem kod nekog lekara, ali imenom i prezimenom jer nisam upućena u
dermatologe.
Unapred hvala, Mirjana Pajović
Poštovana,
promene na
noktima se mogu javiti i izolovano, a i u sklopu nekih drugih poremećaja. Morate se javiti
dermatologu, tek nakon pregleda možete dobiti
terapiju. Niste napisali gde živite da bih vam eventualno preporučila dermatologa.
Pozdrav
Poštovani,
prije godinu dana sam bila na
egd+ duboka duodenoskopiji i dijagnoza je:
inusuff. cardiae c. reflux oesophagitis gr. I/ii. Pretraga na helio bakteriju je negativna. Prepisana mi je terapija
nexium 40 mg 2 x dnevno. Kako se nisam pridržavala uputa, sada nakon godinu dana mi je poslao jako loše, imala sam osjećaj da mi stalno stoji nešto u grlu i da gutam komade, zadnjih 4 tjedna pijem nexium 2 x dnevno, skinula sam 8 kg u mjesec dana (iako sam i tada imala ok težinu) malo se bolje osjećam i malo jedem u više obroka. Zanima me koliko dugo trebam piti
terapiju jer bez obzira na sve i kad pojedem par zalogaja hrane već osjećam sitost kao da sam se prejela a nebih htjela više gubiti na
kilaži. Možete li mi preporučiti koju
hranu jesti i da li zobeno i rižino mlijeko u kombinaciji sa žitaricama može škoditi?
Hvala na odgovoru
Poštovana, lekove uzimajte onoliko dugo koliko vas
ordinirajući lekar savetuje. Slobodno možete dugo da ih uzimate. Jedite tečno kašasto,
veći broj obroka u toku dana. Spavajte sa podignutim uzglavljem i ne unosite
slatkiše.
Pozdrav
Poštovani,
Od pre nedelju dana, imam
bolove u donjem levom delu stomaka prilikom disanja. Kad
udahnem duboko, kao da me nešto
probada u stomaku. Prva dva dana sam imao i bolove u
leđima u donjem desnom delu, ali sad su ti bolovi prestali. Malo su mi se smanjili i bolovi u stomaku. Tek kad duboko udahnem onda imam
presecanja. Da li bi trebalo da se javim
lekaru?
Unapred hvala
Poštovana,
Ja sam belac, supruga crnkinja, imamo sina starog 7 meseci. Sin se rodio u Srbiji ali smo sada u Nigeriji i nemao pristup dobrim lekarima, posebno
dermatolozima. Od kad se rodio, sin je imao na
tabanima male plikove, nekad manje, nekad više.
Patronažna sestra koja je dolazila dok smo bili u Srbiji rekla je da će se to vraćati neko vreme, ali meni ipak 7 meseci izgleda previše. Plikovi se pojave, malo narastu, osuše se i otpadnu. Sin ima potpuno
beo ten, bez obzira na to sto mu je majka crnkinja, ako je to bitno. Na žalost, ovde ne vidim opciju da zakačim fajl, pa sliku stopala možete videti ovde: http: //www.Sirmium.Net/private/igor_stopalo.Jpg interesuje me sledeće: 1. Šta je uzrok 2. Šta od preparata (po mogućnosti, generička imena) da koristimo Unapred hvala!
Poštovani,
sliku nisam uspela da vidim, pokušala sam. Uskoro će na sajtu biti ta mogućnost, pa će biti lakše. Inače,
beba je u pitanju, a bebe na neki poseban način razvijaju
promene po koži, zbog većeg
sadržaja tečnosti, češće su
promene tipa plikčića. Ipak, u pitanju mogu biti različite stvari, od
alergijske reakcije do
šuge, tako da vam ja ne mogu propisati
terapiju ovako.
Srdačno
ljubazno molim da mi pomognete da otkrijem u čemu je problem sa mojim noktima koji se krive, tj. pojavljuju se poprečene brazde sa poprečnim izbočinama, kao brdašca po sredini nokta. Nokat izgleda kao da je istalasan, nokti su črvsti i ne lome se, ali su skroz u brdima. Molim vas da me uputite ili da nešto koristim, ili da odem kod nekog lekara, ali imenom i prezimenom jer nisam upućena u dermatologe.
Unapred hvala, Mirjana Pajović
promene na noktima se mogu javiti i izolovano, a i u sklopu nekih drugih poremećaja. Morate se javiti dermatologu, tek nakon pregleda možete dobiti terapiju. Niste napisali gde živite da bih vam eventualno preporučila dermatologa.
Pozdrav
prije godinu dana sam bila na egd+ duboka duodenoskopiji i dijagnoza je: inusuff. cardiae c. reflux oesophagitis gr. I/ii. Pretraga na helio bakteriju je negativna. Prepisana mi je terapija nexium 40 mg 2 x dnevno. Kako se nisam pridržavala uputa, sada nakon godinu dana mi je poslao jako loše, imala sam osjećaj da mi stalno stoji nešto u grlu i da gutam komade, zadnjih 4 tjedna pijem nexium 2 x dnevno, skinula sam 8 kg u mjesec dana (iako sam i tada imala ok težinu) malo se bolje osjećam i malo jedem u više obroka. Zanima me koliko dugo trebam piti terapiju jer bez obzira na sve i kad pojedem par zalogaja hrane već osjećam sitost kao da sam se prejela a nebih htjela više gubiti na kilaži. Možete li mi preporučiti koju hranu jesti i da li zobeno i rižino mlijeko u kombinaciji sa žitaricama može škoditi?
Hvala na odgovoru
lekove uzimajte onoliko dugo koliko vas ordinirajući lekar savetuje. Slobodno možete dugo da ih uzimate. Jedite tečno kašasto, veći broj obroka u toku dana. Spavajte sa podignutim uzglavljem i ne unosite slatkiše.
Pozdrav
zanima me da li candida albicans može da prouzrokuje bolove u želucu?
Hvala
obično ne prouzrokuje bolove.
Pozdrav
Od pre nedelju dana, imam bolove u donjem levom delu stomaka prilikom disanja. Kad udahnem duboko, kao da me nešto probada u stomaku. Prva dva dana sam imao i bolove u leđima u donjem desnom delu, ali sad su ti bolovi prestali. Malo su mi se smanjili i bolovi u stomaku. Tek kad duboko udahnem onda imam presecanja. Da li bi trebalo da se javim lekaru?
Unapred hvala
obavezno se javite i to što pre lekaru, da bi se isključilo akutno stanje.
Pozdrav
Ja sam belac, supruga crnkinja, imamo sina starog 7 meseci. Sin se rodio u Srbiji ali smo sada u Nigeriji i nemao pristup dobrim lekarima, posebno dermatolozima. Od kad se rodio, sin je imao na tabanima male plikove, nekad manje, nekad više. Patronažna sestra koja je dolazila dok smo bili u Srbiji rekla je da će se to vraćati neko vreme, ali meni ipak 7 meseci izgleda previše. Plikovi se pojave, malo narastu, osuše se i otpadnu. Sin ima potpuno beo ten, bez obzira na to sto mu je majka crnkinja, ako je to bitno. Na žalost, ovde ne vidim opciju da zakačim fajl, pa sliku stopala možete videti ovde: http: //www.Sirmium.Net/private/igor_stopalo.Jpg interesuje me sledeće: 1. Šta je uzrok 2. Šta od preparata (po mogućnosti, generička imena) da koristimo Unapred hvala!
sliku nisam uspela da vidim, pokušala sam. Uskoro će na sajtu biti ta mogućnost, pa će biti lakše. Inače, beba je u pitanju, a bebe na neki poseban način razvijaju promene po koži, zbog većeg sadržaja tečnosti, češće su promene tipa plikčića. Ipak, u pitanju mogu biti različite stvari, od alergijske reakcije do šuge, tako da vam ja ne mogu propisati terapiju ovako.
Srdačno
Prikazano 74081-74085 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke