Poštovanje,
    imam pitanje u vezi helikcobacter pylori. Pre 8 mes. otkrila sam da imam tu bakteriju, 6.59 iu/ml. Pila sam kombinaiju 2 antibiotika 7 dana i nexium mesec, kontrolom krvi nakon 8 mes. ustanovilo se smanjenje na 4,62 iu/ml. Interesuje me da li je to dovoljno pošto nisam dobila nikakvu novu terapiju, a trenutno nemam tegoba sa želudcem što nije bio slučaj u početku kad sam imala bolove. Interesuje me da li je to dovoljno i šta mi je činiti ubuduće, koliko je ta bakterija opasna i postoji li šansa da se izlečim od nje.
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovani,
      predlažem da uradite izdisajni test jer je to najbolji test za procenu eradikacije. Ukoliko je bakterija i dalje prisutna treba ponoviti eradikacionu terapiju, videti samo koje lekove. Bakterija potencijalno može da bude opasna, a šansa da iskortenite bakteriju je veća od 90% .