Imam bol u donjem dijelu leđa tj. kukovima i to samo dok spavam u ispruženom položaju, na leđima ili stomaku. To traje već godinu dana, svaku noć budi me ukočenost i bol dok ne savijem noge i okrenem se sa strane. Planiram da se obratim ljekaru ali molim i vas za mišljenje.
šta znači postoji akustičan fenomen pri savijanju kolena i zašto je neophodno snimanje magnetnem rezonancom kolena. Radi se o dečaku, uzrasta 12 god. Trenira košarku, da li će moći da nastavi.
Verovatno se radi o čujnom "pucketanju" pri pokretu. Ukoliko dete ima smetnje pri kretanju, ograničenje obima pokreta, bolove ili slabost mišića, treba uraditi mr. Ako je sa kolenom sve u redu (nema navedenih tegoba), može da nastavi sa svim aktivnostima.
imam 43 godine i skoliozu od svoje 14 godine. Tada je krivina bila 28 stepeni. Radila sam vežbe ali ništa nije pomagalo. Sa godinama moja skolioza je sve veća i skroz sam se deformisala. Postoji li način operativnim putem da povratim koliko-toliko normalan izgled i gde.
Skolioza napreduje dok traje rast (oko 5 godina nakon prve menstruacije), a nakon završetka rasta javljaju se degenerativne promene na već iskrivljenom kičmenom stubu. Neobično je da krivina nastavi da raste i nakon završetka koštanog rasta. Možete da se javite ortopedu na Banjici (spec ortop-hir. bolnica) i obavite pregled nakon koga će vam ortoped reći kakve su mogućnosti za operativno lečenje.
brisom grla ne može da se utvrdi prisustvo ni jednog virusa pa ni virusa h1n1. Ni jedan antibiotik ne uništava ni jedan virus. Kod virusnih infekcija antibiotici su efikasni samo u slučaju kada postoje bakterijske superinfekcije.
Imam 38 god. živim u Kotoru, Crna Gora mucam od pete godine. Znači, nije mi urođeno. Najveći problem mi predstavlja razgovor poreko telefona i pri susretu sa nepoznatim ljudima. Imam grč i neku vrstu blokade čak i kada razgovaram sa prijateljima i porodicom. Šta mi vi predlažete? Moj život je postao nesrećan. Molim vas da mi pomognete dajući mi savjet gdje da se obratim i sta da radim.
Koliko sam upućena, u Crnoj Gori je slabo organizovana logopedska služba. To čak ide dotle da celu obalu "pokriva" samo jedna osoba - jedan logoped. To je, priznaćete, u potpunosti nedovoljno. Ne znam koliko ste u mogućnosti, ali bih vam pre svega predložila da dodjete u Beograd u Zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju (Kralja Milutina 52). Smatram da na tom mestu možete dobiti pravi i potpuni tretman, pošto je mucanje multidisciplinarni problem.
Prikazano 74061-74065 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke