Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    nedavno u hirurškoj sali preko rukavice piknula sam se na hiriršku malu iglu koja je bila upotrebljena. Imala sam rukavice i osetila sam vršicu kao pikanje ne kao ubod i nije bilo krvi na mestu pikanja. Koliki je rizik za neku zaraznu bolest, Hiv, Hepatitis b i c ?
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
  1. Poštovani!
    Nisma siguran, da li sam poslao, infektologu pitanje. Ovim putem, želim da to uradim, još jednom, za svaki slučaj. Odnosi se na, infekciju, ribljim crvom, u narodu rečeno. Više od 20 dana, nakon kozumacije, sunene ribe, i unosa nečeg, što je izgledalo, kao mala pijavica, belo, crvenkaste boje, imam tegobe, sa stomakaom i crevima. Skoro potpruni gubitak apetita, uz blage bolove, koji su u početku bili jaki u stomaku. Skoro 3 kg sam srmšao za proteklih 20 dana. Radio sam test, na jaja, bio je neg. Da li je moguće, da se na testu, kasnije, to pojavi, tj na ranim tetsovima, stolice, neg. !?
    Puno havla. Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
  1. Poštovanje,
    interesuje me kako da rešim problem sa krivom kičmom. Naime, posle prvog porođaja nisam uspela da skinem kilažu i sad imam jake bolove od sredine kičme prema vratu. Osećam se ukočeno, imam bolove čak i kad ležim, kad duže hodam osećam vrtoglavicu pa ne znam da li to može biti od kičme ili je nešto drugo u pitanju.
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Bilo bi dobro da pokušate sa fizikalnom terapijom i vežbama. Vežbe treba raditi svakodnevno (i nakon fizikalnog tretmana). Javite se fizijatru i uradite rtg snimak kičme ako je potrebno.
      Pozdrav

  1. Poštovana,
    Izvršena mi je operacija pre 1 mesec, dijagnoza je cystitis arachnoidalis thii-l2. paresis n. peronei bil g 93.0, m54. 1et cruralis l. sin. Recite mi da li je jedino rešenje peronealni podizač za stopalo, pošto nema reakciju na elektrostimulaciju moje stopalo. Da li može hiruškim zahvatom da se stopalo stavi u funkciju, mogu samo prste da mrdam dok je peta neaktivna. Operacija je regulisala ciste ali stopalo ne.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebna je dugotrajna fizikalna terapija da bi stopalo dobilo funkciju. Peronealni podizač je dobra odluka i potreban je kako se ne bi istezala muskulatura. Pareza je nastala zbog ciste na kičmi, a ne zbog problema sa nogama, tako da operacija na skočnim zglobovima za sada nije potrebna. Treba da se uključite u intenzivan fizikalni tretman.
      Pozdrav

  1. Poštovana,
    Od februara osećam bol između leve mišice kod dojke tačno ispod mišice pa se bojim šta to može da bude, koliko ja znam na to mjesto su samo mišići i kosti rebara pa vas molim da mi kažete.
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.

Prikazano 74056-74060 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460