Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani doktore,
    Dobar dan molio bih Vas da mi odgovorite šta predstavljaju podkožno masno tkivo veličine lješnika po stomaku koje mi se pojavilo u zadnjih mjesec dana, je li opasno i šta moram da preduzmem.
    Unaprijed Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovani mustafa,
      Najverovatnije se radi o lipomu ili fibromu, i to su benigni tumori masnog odnosno vezivnog tkiva. Potpuno su bezopasni a ukoliko bole ili rastu potrebno ih je hirurški ukloniti i poslati na patohistološki pregled radi postavljanja tačne dijagnoze. Ass dr. med. sc. Dragan Milić

  1. Poštovani,
    možete li mi nešto viš reći o tabletama reductil? Interesuje me da li smem da ih koristim, s obzirom da pijem tablete za kontracepciju  yasmin zbog neredovne menstruacije. Imam 23 godine i potpuno sam zdrava.
    Hvala vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nisam siguran da mogu da dam kvalitetan odgovor na vaše pitanje. Reductil je vrsta preparata koje su na granici zvanične medicine i parafarmaceutike, tako da ima malo zvaničnih podataka u d obro kontrolisanim kliničkim studijama. Što se tiče kombinacije sa kontraceptivima siguran sam da tu nema problema, ali morate ih uzimati u v remenskoj distanci jer se može desiti da reductil smanji resorpciju kontraceptiva i tako smanji njihov kontraceptivni efekat.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Molim vas da mi odgovorite da li postoji lek koji zamenjuje kardiopirin, aspirin, andol. Da deluje a da mi ne smeta za želudac jer od njih dobijam gastritis, a imam i hiat herniju pa mi stvaraju probleme. Inače redovno moram da pijem plavex i rivotril. Urađena mi je emboliz. i stent aneurizmeart. mozga.
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Ako vam ovi lekovi smetaju verovatno će vam svi smetati. Postoji acetisal ph8, moguće da će on biti dobar.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    završila sam dvonedeljnu terapiju antibiotika protiv h. pilory ( pantropazol, amoksicilin, klaritromicin) i sad mi je ostalo da pijem famotidin mesec dana 2x1. Tokom terapije nisam imala nikakve nus pojave međutim sad mi se od poslednjeg dana terapije javlja slabost, iscrpljenost i nedostaje mi poletnosti i elana i što je najvažnije taj osećaj se menja tokom dana jedno vreme mi bude loše a posle toga kao da se ništa nije desilo. Da li je to posledica lekova i šta da unosim u organizam da bi dobila ponovo snagu i elan.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Da, moguće je da bude od famotidina, ali i od pantoprazola. To su prolazne tegobe. Obično ne zahtevaju prekidanje terapije. Predlažem vtamine i antioksidanse.
      pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    molim vas da mi odgovorite koliko traje oporavak poslije operacije ušiju, tj konkretno me zanima koliko dugo je poslije operacije zabranjeno kupanje u moru. U pitanju je dijete od 9 godina i operaciju je moguće uraditi samo u junu mjesecu jer živimo u inostranstvu i nemamo povjerenja u ovdašnje doktore pa bismo to uradili u CG.
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovani,
      korekcija ušiju je intervencija koja se obavlja u uslovima neurolept analgezije- jedna vrsta opšte anestezije, pošto je u pitanju dete. Nakon operacije oko glave, a preko ušiju se nosi kompresivni zavoj tokom nedelju dana. Posle skidanja zavoja nema ograničenja po pitanju kupanja u moru ili bilo gde, samo uši treba čuvati od traume- bar do isteka dva meseca od operacije.
      Pozdrav

Prikazano 74011-74015 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460