Poštovani doktore,
    molim vas da mi odgovorite koliko traje oporavak poslije operacije ušiju, tj konkretno me zanima koliko dugo je poslije operacije zabranjeno kupanje u moru. U pitanju je dijete od 9 godina i operaciju je moguće uraditi samo u junu mjesecu jer živimo u inostranstvu i nemamo povjerenja u ovdašnje doktore pa bismo to uradili u CG.
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovani,
      korekcija ušiju je intervencija koja se obavlja u uslovima neurolept analgezije- jedna vrsta opšte anestezije, pošto je u pitanju dete. Nakon operacije oko glave, a preko ušiju se nosi kompresivni zavoj tokom nedelju dana. Posle skidanja zavoja nema ograničenja po pitanju kupanja u moru ili bilo gde, samo uši treba čuvati od traume- bar do isteka dva meseca od operacije.