Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovana doktorka,
    U junu mesecu imam zakazanu operaciju devijacije nosa u novosadskom kliničkom centru. Zanima me da li je tačno da je težak postoperativni tok, odnosno da li je baš "užasno" bolno vađenje tampona - konaca ili čega već posle nedelju dana? Čula sam svakojake priče od ljudi koji su to prošli i svi su saglasni u jednom: da jako boli, pa se jedino toga bojim jer ne znam šta me čeka i kako će izgledati dani posle operacije (podlivi oko očiju, otečenost, glavobolja) i koja je verovatnoća da ću posle moći normalno da dišem, bez korišćenja olynth (operil) kapi za nos na koje sam "navučena" već dugi niz godina?
    Najlepše Vam se zahvaljujem ako bi ste mi malo detaljnije opisali šta me čeka.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Vađenje štrajfni ne spada u prijatne procedure ali to nije ništa strašno čega bi se trebali bojati jer to traje samo par sekundi. Operacija septima nema nikakve modrice, podlive i slično. To se dešava samo kod estetske operacije nosa.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Interesuje me koja je terapija usled pojave medikamentnog rinitisa?
    Hvala!

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
  1. Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi odgovorite da li se na osnovu analiza krvi može otkriti da li moja deca od 10 g. devojčice i 17 g. dečak mogu da obole od aneurizme? Pedijatar smatra da pošto su meni otkrili aneur. u glavi. a od moždanog su umrli moj otac, baka i njegova sestra da moja deca treba da vade krv.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Analizom naslednog materijala (koji se nalazi i u ćelijama krvi) krvi možete da utvrdite da li su Vaša deca nosioci varijanti određenih gena koji vode slabosti zidova krvnih sudova. Pretpostavljam da Vaš lekar sumnja na neko konkretn o genetski uslovljeno oboljenje i da zato želi da vašu decu podvrgne analizama.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Radila sam amniocentezu, zbog godina 34 i zbog toga sto sam pre ove trudnoće imala dva missed abortion. Rezultat glas ovako: analizom ćelija plodove vode dobijen je normalan muški kariotip 46, xy, ps+ analiza je urađena iz dva flaska na 16 metafaza. Ja sam se bila malo uplašila šta znači to ps+ i zvala sam doktorku da mi objasni, na šta sam dobila odgovor da je sa bebom sve u redu i da to samo znači da je hromozom nešto zadebljaniji i da to nosi neko u porodici moga muža ili mene i da se to genetski prenosi sa generacije na generaciju i da to za nas nista ne znači i da je beba genetski zdrava. Još mi je rečeno da je doktorka zaboravila da ukuca na nalazu da se to ps+ nalazi na 21. hromozomu. Mene sad zanima Vaše mišljenje i da li to ps+ mene zaista ne treba da zabrinjava i ako nema nikakvog značaja zašto se onda piše u nalazu. Da napomenem samo da imam zdravog sina od 13 godina i da mi je prošle godine rađena analiza kiretoma, pobačenog ploda gde je pisalo da je devojčica i sve je bilo u redu sa genetske strane, a tada nije postojalo to ps+. Znači ta devojčica nije bila nosilac toga? Malo me to jos uvek brine pa bih želela da čujem još nečije mišljenje kako bih bila mirnija i mogla da uživam u trudnoći do kraja.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Medju normalnim hromozomima se mogu naći varijacije u veličini koje ne vode fenotipskim promenama. U takve varijacije spada i uvećanje satelita 21. Og hromozoma. Svako odstupanje od normalnog nalaza se mora naglasiti bez obzira da li ima za posledicu moguću patološku manifestaciju ili ne.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Imam 27 god. od Novembra 2007-me pijem antidepresive. Razlog su bili panični napadi tj. strah od razne bolesti. Pila sam seroxat do Decembra 2008-me, prestala sam naglo zbog trudnoće al u Januaru ove godine abortirala sam. Kad sam bila trudna depresija mi se opet vratila. Nakon abortusa prepisali su mi opet seroxat al sam pala u još veću depresiju. Samo sam spavala i jela. Pre dve nedelje prepisan mi je sertralin od 50mg i pre tri dana povećana mi je doza na 100mg. Trenutno se osećam kao da sam kamen, nemam emocije, osećam nervozu svreme na vreme, nemam nimalo želje za seks što utiče na moju vezu strašno. Al za promenu ne spavam toliko tj. po 16 sati kao sa seroxatom i malo sam više aktivnija al to mi traje za sad samo preko dana, uveče me opet udara to depresivno stanje. Interesuje me dal su ovo prolazni simptomi od sertralina i koliko vremena treba dok se vratim opet u normalu? Isto tako dal mi se depresija vratila zbog naglog prestanka antidepresiva?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nije dovoljno da uzimate samo antidepresive, potrebna je i psihoterapija, koja je jako lekovita. Sertralin pijete relativno kratko. Njegovo dejstvo treba sada dase polako počne da ispoljava. Sačekajte, budite strpljivi, potrudite se i sami, ne oslanjajte se samo na lekove, radite na sebi!
      Srdačno dr Dragana Krasić

Prikazano 73991-73995 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460