Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi odgovorite da li se na osnovu analiza krvi može otkriti da li moja deca od 10 g. devojčice i 17 g. dečak mogu da obole od aneurizme? Pedijatar smatra da pošto su meni otkrili aneur. u glavi. a od moždanog su umrli moj otac, baka i njegova sestra da moja deca treba da vade krv.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Analizom naslednog materijala (koji se nalazi i u ćelijama krvi) krvi možete da utvrdite da li su Vaša deca nosioci varijanti određenih gena koji vode slabosti zidova krvnih sudova. Pretpostavljam da Vaš lekar sumnja na neko konkretn o genetski uslovljeno oboljenje i da zato želi da vašu decu podvrgne analizama.
      Pozdrav.