nadam se da vam ne postajem dosadan, ali s obzirom da sam vas već pitao za savet jednom, moram još jedno pitanje da vam postavim. Ja sam počeo sa fizičkom aktivnošću koju podnosim bez ikakvih problema čini mi se da kad započnem tri dana ne bih stao jer se osećam mnogo dobro. Moje pitanje vama bilo bi ovo, primetio sam to u dva navrata i merenjem utvrdio da mi je pritisak pola sata posle fiz. aktivnosti od 120/125 sa 80/85 aritmija do 110 kako vreme prolazi pritisak se povecava do 150/95 a aritmija ostaje oko 100, inače zadnjih dana. Da li je ovo normalna reakcija. Po vašoj preporuci prestao sam da uzimam demetrin i počeo sam da uzimam bromazepam 1/5, da li mogu istovremeno da uzimam i persen.
Ovo drugo je u redu, persen možete uzimati bez problema. A taj porast pitiska po prestanku fizičke aktivnosti nije uobičajena reakcija. Pratite da li je to baš tako.
Hteo bih da vas pitam vezano za krvni pritisak. Imam 29 godina i imam malo povišen krvni pritisak, koji se kreće oko 140-145/100 mmhg. Krvna slika je u redu kao i biohemija, sem holesterola koji je 5,5 ne pušim i ne pijem. Interesuje me šta bih mogao da preduzmem u načinu zivota, kako bih stabilizovao pritisak i zašto mi je dijastolni uvek 100, dok sistolni varira 135-145?
Regulišite telesnu težinu, ako je u višku, budite fizički aktivni, smanjite unos soli i tečnosti. Ako to ne bude dovoljno, morate lekovima dovesti pritisak da bude niži od 140 sa 90mmhg.
interesuje me pošto sam prošle godine imao povišeni pritisak najviše 160 sa 90, nakon toga obavio sam pregled ultrazvuk srca, ultrazvuk stomaka, holter ekg, holter pritiska, labaratirijske nalaze, kao i hormone i ostale labaratorike nalaze i test opterećenja. Nakon obavljenih ispitivanja svi su mi rezultati bili u redu bez ikakvih problema. Pa bi voleo da mi kežete da li bih moga da se bavim ronjenjem pošto sada nemam problema sa pritiskom.
Mom sinu na redovnoj kontroli holter monitor koji se pratio zbog ves koje su se potpuno izgubile javile su se sinusne bradikardije sa max. moćnim intervalom od 4.18 sek po tipu sa bloka gde je izrazena dominacija parasimpatikusa. Moje pitanje koliko je to opasno, jer doktor je napomenuo da možda će da mu ugrade pesmejker. On ima 19god nema terapiju nikakvu i šta to znači asimptomatski pacijent. Bavio se sportom a inače živimo u stresnoj sredini.
Nalaz koji ste opisali znači da je noću srce napravilo pauzu u radu od 4,18 sekundi. Asimptomatski pacijent znači da nema nikakve tegobe. Mislim da mu u ovom trenutku nije indikovana ugradnja stalnog pejsmejkera i da treba da ponavlja holter na 3 meseca.
Prikazano 73936-73940 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke