Poštovani,
    Mom sinu na redovnoj kontroli holter monitor koji se pratio zbog ves koje su se potpuno izgubile javile su se sinusne bradikardije sa max. moćnim intervalom od 4.18 sek po tipu sa bloka gde je izrazena dominacija parasimpatikusa. Moje pitanje koliko je to opasno, jer doktor je napomenuo da možda će da mu ugrade pesmejker. On ima 19god nema terapiju nikakvu i šta to znači asimptomatski pacijent. Bavio se sportom a inače živimo u stresnoj sredini.
    Pozdrav Biljana

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz koji ste opisali znači da je noću srce napravilo pauzu u radu od 4,18 sekundi. Asimptomatski pacijent znači da nema nikakve tegobe. Mislim da mu u ovom trenutku nije indikovana ugradnja stalnog pejsmejkera i da treba da ponavlja holter na 3 meseca.