Poštovani,
    Hteo bih da vas pitam vezano za krvni pritisak. Imam 29 godina i imam malo povišen krvni pritisak, koji se kreće oko 140-145/100 mmhg. Krvna slika je u redu kao i biohemija, sem holesterola koji je 5,5 ne pušim i ne pijem. Interesuje me šta bih mogao da preduzmem u načinu zivota, kako bih stabilizovao pritisak i zašto mi je dijastolni uvek 100, dok sistolni varira 135-145?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Regulišite telesnu težinu, ako je u višku, budite fizički aktivni, smanjite unos soli i tečnosti. Ako to ne bude dovoljno, morate lekovima dovesti pritisak da bude niži od 140 sa 90mmhg.