Poštovani doktore,
    nadam se da vam ne postajem dosadan, ali s obzirom da sam vas već pitao za savet jednom, moram još jedno pitanje da vam postavim. Ja sam počeo sa fizičkom aktivnošću koju podnosim bez ikakvih problema čini mi se da kad započnem tri dana ne bih stao jer se osećam mnogo dobro. Moje pitanje vama bilo bi ovo, primetio sam to u dva navrata i merenjem utvrdio da mi je pritisak pola sata posle fiz. aktivnosti od 120/125 sa 80/85 aritmija do 110 kako vreme prolazi pritisak se povecava do 150/95 a aritmija ostaje oko 100, inače zadnjih dana. Da li je ovo normalna reakcija. Po vašoj preporuci prestao sam da uzimam demetrin i počeo sam da uzimam bromazepam 1/5, da li mogu istovremeno da uzimam i persen.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Ovo drugo je u redu, persen možete uzimati bez problema. A taj porast pitiska po prestanku fizičke aktivnosti nije uobičajena reakcija. Pratite da li je to baš tako.