Poštovana,
Koristila sam 6 meseci
zoladex odmah posle
operacije endometrioze. Meseca nakon prestanka nisam dobila
mensruaciju. Da li je poremećen
ciklus zbog primanja zoladexa? Njegove
nuspojave?
Hvala
Poštovana.
Veoma je moguće da
ciklus kasni zbog
zoladexa. On
blokira funkciju hipofize i l
učenje hormona koji iz hipofize stimulišu
jajnike. Sačekajte, verovatno će se sve regulisati vremenom.
Pozdrav
Poštovana,
Pregledom mi je ustanovljen
miom materice (
miomatozno deformisan uterus intramuralno više mioma, najveći na prednjem zidu tipa kugl. mioma promera 85x82mm, manji levo ka
istmusu 35x35mm intramuralno) savetovano mi je
operativno lečenje. Obzirom da nisam
rađala (imam 33 god.) interesuje me da li je operacija neophodna i na koji način se operacija obavlja? Koliko je rizična i koliko traje
hospitalizacija?
Unapred zahvalna
Poštovana, Laparoskopska operacija (kroz nekoliko uboda tankim instrumentima) zahteva manji
bolnički boravak od par dana ukoliko vaša bolnica ima laparokospski
aparat za mrvljenje mioma. Klasična operacija (otvaranjem trbuha) zahteva boravak od 5-7 dana, zavisno od ustanove, a takve operacije uvek mogu da se iskomplikuju velikim
krvarenjem, zavisno od lokalizacije mioma u odnosu na
glavne,
uterusne krvne sudove. Ukoliko miom remeti prohodnost
jajovoda ili
deformiše oblik šupljine materice intervencija jeste neophodna. Ali to vam može reći samo vaš lekar.
Srećno!
Poštovana,
Se porodiv predd dva meseci i sega pred nekoj den pocnav da
krvaram i toa mnogu obilno moeto prasanje e dali e toa
menstruacija i dali treba da bide tolku obilna
doktorot mi prepisa
inekcii za da go sope krvarenjeto koe mi smeta me pravi
malaksana
Fala odnapred
Poštovana,
Možda je ostao manji deo
posteljičnog tkiva koji
materice pokušava da izbaci, pa je poterbno da se odstrani. Moguće je da je prisutna i neka
inekcija zbog koje
krvarite. Ukoliko vam to lekar isključi kao razlog, uključite terapiju
gvožđem:
ferrum tbl. 2x1 +
ferlecit amp intravenski 2x nedeljno.
Srdačno
Poštovana,
Mislila sam na dokazivanje
trudnoće u 4. nedelji
vaginalnom sondom ali sam zaboravila da napišem? Da li je potrebno bar 5 nedelja od poslednje
menstruacije?
Hvla
Poštovana,
Zavisi od
dužine trajanja menstrualnog ciklusa, od toga da li se pregled radi
vaginalnom sondom (ranije) ili
abdomialnom (preko trbušnog zida) i od kvaliteta
ultrazvučnog aparata. Kod
žena koje imaju uredne ciklse na 28 dana dovoljan je izostanak od 3-4 dana za dijagnostifikovanje
trudnoće, sem ukoliko se radi o uginuću trudnoće ili
vanmateričnoj trudnoći. Srdačno
Zdravo, doktorka!
Ja imam 21 god i već nekoliko meseci sa svojim mužem pokušavam da dobijem
bebu, ali nam ne ide. Pa sam bila kod
ginekologa na pregled i on mi je prepisao
clindamicin od 600mg, da pijem jednu ujutru i jednu uveče i
polygynax vaginalete da stavljam uveče po jednu. Ja sam počela sa
terapijom, ali sam nakon dva dana dobila
menstruaciju pa sam prestala sa vaginaletama. Kad mi je prestala menstruacija, nastavila sam. Stavljala sam dve večeri, ali večeras nisam jer sam imala seksualni odnos. To je najveći problem što ja nisam čula svog ginekologa da li uopšte smem da imam odnose kad stavljam vaginalete? Da li meni i mom partneru može da naškodi? Doduše pre odnosa nisam stavijala vaginaletu. Nadam se da nije ništa strašno?! Koliko dana nakon terapije trebam da se javim ginekologu da mi uzme bris? Molim vas odgovorite mi, jer se jako plašim!
Veliki pozdrav
Poštovana, Clindamycin se uzima 3x600 mg dnevno (bar tako piše u uputstvu kod nas). To što ste imali odnos u međuvremenu mislim da vama neće naškoditi ali nije preporučljivo da se tokom lečenja imaju odnosi jer ponovo odnosom unosite infekciju (oba partnera imaju iste uzročnike) pa ćete se teže izlečiti.
Kontrolni bris odradite nekoliko dana po prestnaku
terapije (ako je opstala neka od
bakterija treba joj dati par dana vremena da se namnoži).
Pozdrav
Koristila sam 6 meseci zoladex odmah posle operacije endometrioze. Meseca nakon prestanka nisam dobila mensruaciju. Da li je poremećen ciklus zbog primanja zoladexa? Njegove nuspojave?
Hvala
Veoma je moguće da ciklus kasni zbog zoladexa. On blokira funkciju hipofize i l učenje hormona koji iz hipofize stimulišu jajnike. Sačekajte, verovatno će se sve regulisati vremenom.
Pozdrav
Pregledom mi je ustanovljen miom materice ( miomatozno deformisan uterus intramuralno više mioma, najveći na prednjem zidu tipa kugl. mioma promera 85x82mm, manji levo ka istmusu 35x35mm intramuralno) savetovano mi je operativno lečenje. Obzirom da nisam rađala (imam 33 god.) interesuje me da li je operacija neophodna i na koji način se operacija obavlja? Koliko je rizična i koliko traje hospitalizacija?
Unapred zahvalna
Laparoskopska operacija (kroz nekoliko uboda tankim instrumentima) zahteva manji bolnički boravak od par dana ukoliko vaša bolnica ima laparokospski aparat za mrvljenje mioma. Klasična operacija (otvaranjem trbuha) zahteva boravak od 5-7 dana, zavisno od ustanove, a takve operacije uvek mogu da se iskomplikuju velikim krvarenjem, zavisno od lokalizacije mioma u odnosu na glavne, uterusne krvne sudove. Ukoliko miom remeti prohodnost jajovoda ili deformiše oblik šupljine materice intervencija jeste neophodna. Ali to vam može reći samo vaš lekar.
Srećno!
Se porodiv predd dva meseci i sega pred nekoj den pocnav da krvaram i toa mnogu obilno moeto prasanje e dali e toa menstruacija i dali treba da bide tolku obilna doktorot mi prepisa inekcii za da go sope krvarenjeto koe mi smeta me pravi malaksana
Fala odnapred
Možda je ostao manji deo posteljičnog tkiva koji materice pokušava da izbaci, pa je poterbno da se odstrani. Moguće je da je prisutna i neka inekcija zbog koje krvarite. Ukoliko vam to lekar isključi kao razlog, uključite terapiju gvožđem: ferrum tbl. 2x1 + ferlecit amp intravenski 2x nedeljno.
Srdačno
Mislila sam na dokazivanje trudnoće u 4. nedelji vaginalnom sondom ali sam zaboravila da napišem? Da li je potrebno bar 5 nedelja od poslednje menstruacije?
Hvla
Zavisi od dužine trajanja menstrualnog ciklusa, od toga da li se pregled radi vaginalnom sondom (ranije) ili abdomialnom (preko trbušnog zida) i od kvaliteta ultrazvučnog aparata. Kod žena koje imaju uredne ciklse na 28 dana dovoljan je izostanak od 3-4 dana za dijagnostifikovanje trudnoće, sem ukoliko se radi o uginuću trudnoće ili vanmateričnoj trudnoći.
Srdačno
Ja imam 21 god i već nekoliko meseci sa svojim mužem pokušavam da dobijem bebu, ali nam ne ide. Pa sam bila kod ginekologa na pregled i on mi je prepisao clindamicin od 600mg, da pijem jednu ujutru i jednu uveče i polygynax vaginalete da stavljam uveče po jednu. Ja sam počela sa terapijom, ali sam nakon dva dana dobila menstruaciju pa sam prestala sa vaginaletama. Kad mi je prestala menstruacija, nastavila sam. Stavljala sam dve večeri, ali večeras nisam jer sam imala seksualni odnos. To je najveći problem što ja nisam čula svog ginekologa da li uopšte smem da imam odnose kad stavljam vaginalete? Da li meni i mom partneru može da naškodi? Doduše pre odnosa nisam stavijala vaginaletu. Nadam se da nije ništa strašno?! Koliko dana nakon terapije trebam da se javim ginekologu da mi uzme bris? Molim vas odgovorite mi, jer se jako plašim!
Veliki pozdrav
Clindamycin se uzima 3x600 mg dnevno (bar tako piše u uputstvu kod nas). To što ste imali odnos u međuvremenu mislim da vama neće naškoditi ali nije preporučljivo da se tokom lečenja imaju odnosi jer ponovo odnosom unosite infekciju (oba partnera imaju iste uzročnike) pa ćete se teže izlečiti. Kontrolni bris odradite nekoliko dana po prestnaku terapije (ako je opstala neka od bakterija treba joj dati par dana vremena da se namnoži).
Pozdrav
Prikazano 73846-73850 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke