Poštovana,
    Mislila sam na dokazivanje trudnoće u 4. nedelji vaginalnom sondom ali sam zaboravila da napišem? Da li je potrebno bar 5 nedelja od poslednje menstruacije?
    Hvla

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Zavisi od dužine trajanja menstrualnog ciklusa, od toga da li se pregled radi vaginalnom sondom (ranije) ili abdomialnom (preko trbušnog zida) i od kvaliteta ultrazvučnog aparata. Kod žena koje imaju uredne ciklse na 28 dana dovoljan je izostanak od 3-4 dana za dijagnostifikovanje trudnoće, sem ukoliko se radi o uginuću trudnoće ili vanmateričnoj trudnoći.
      Srdačno