Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    Osećam iznenadnu uznemirenost bez povoda bol u donjem delu glave sa desne strane da li je to povezano sa depresijom ili nešto drugo.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
  1. Poštovani doktore,
    Molim za odgovor. Starosnog doba sam 43. Od pre četiri godine bavim se poslom informatičara, znači sedeći. Pušač sam i trenutno sam u fazi odvikavanja. Do tada nisam imao nikakvih problema. Bolovi su počeli prvo u gornjem delu vratne kičme, da bi se spustili malo niže prema desnoj plećki. Uporedo sa proširenjem žarišta počeo sam da osećam tup bol na grudima s desne strane grudne kosti nešto ispod ključne kosti u površinskom delu između rebara. Dva puta sam u poslednje dve godine radio snimak pluća koji je bio u redu. Taj neprijatan osećaj se nije izgubio već je vrlo čest, a sada se u predelu ispod grkljana pojavila kao mala smetnja pri gutanju isto sa desne strane. U delu stomaka i po rukama pojavilo mi se više masnih tkiva. Konstantno osećam krckanje pokretanjem glave i ceo taj deo je veoma neprijatan. Vršio sam kotrolu krvi i od svega mi odstupa samo ldl holesterol (4. 82) i gvožđe koje je povišeno na 33,0. Moje pitanje je da li oštećena kičma može da reflektuje neprijatne osećaje kako sam ih opisao i kome od lekara da se prvo obratim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Klasične žalbe, tj. tegobe vezane za opis radnog mesta. Uradite rentgen vratne kičme, uzimajte tbl. Dexomen 1 do 2 po potrebi kod bolova i tbl. Mydocalm 3x1 za opuštanje mišića. Javite se fizijatru da bi vam propisao vežbe fizikalni tretman.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Porodila sam se pre tri meseca, počele su da mi trnu nedavno prsti i posle emng pregleda je ustanovljena neuropatija N. Medijus obostrano i primila sam inekciju diprophos, pa me zanima šta je to.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Postovana,
      Imate verovatno spondilotične promene vratne kičme koje su došle do izražaja u trudnoći i nepravilnog držanja zbog čega ste i imali te tegobe. Treba da snimite rentgen vratne kičme. Dobili ste depo preparat kortikosteroida.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Imam 16,5 godina i visok sam 204 cm i treniram košarku. U zadnjih 20 dana imam bolove ispod lijevog koljena i to sam snimio na rtg na kojem se vidi kao da se nešto malo razdvojio gornji dio kosti ili mišića. Hirurg kaže da je to problem naglog izrastanja (u zadnjih godinu dana 4-5cm) i da sam još u fazi kad mi nije potpuno formiran taj spoj ligamenta i kosti te da mi treba period mirovanja od 6 nedjelja da bi se to formiralo i da poslije toga neću imati problema. Što vi mislite da li je toliko potrebno vremena i smijem li nastaviti sa treningom poslije 1-2 nedjelje. Možete li mi reći i koliko bih još mogao porasti.
    Hvala!

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      U jednom delu se slažem sa kolegom, a to je da nije potpuno završeno epifizarno okoštavanje patele. Ne slažem se pauzom koju vam je predložio. Sa treningom (doziranim) nastavite onog trenutka kada prestane bol (u praksi, nestaje posle dva do tri dana). Trenažni proces nastavite pod kontrolom specijaliste sportske medicine. Intenzitet treninga držite na nivou od 50-60%, tri nedelje. Ne menjajte stalno podloge na kojima trenirate jer i to može da bude jedan od uzroka komplikacije. Jačajte aktivne stabilizatore kolena - mišiće butine, to je u ovakvim slučajevima najbolja terapija. Najintenzitevniji rast je između 11 i 15 godina kod muškarca. Očekivano je da vaš rast do dvadesete godine bude 4-6cm veći pa bi visina bila oko 210cm (nastavite sa igranjem košarke, vrsta sporta utiče na rast sportiste).
      Pozdrav.

  1. Zdravo poštovani doktore.
    Ja sam iz Makedonije i imam jedno pitanje za vas. Prije 21 dan povrijedio sam skočni zglob (mali nogomet). Uradio sam snimak i nije bilo ništa polomljeno. Ali do dan danas ja od naše doktore nisam dobio ni gips ni longetu ni bilo kakvu mobilizaciju skočnog zgloba. Oni su rekli da će proći i da samo treba odmor. Ja na svoju ruku sam stavljao neke " babine lekove" i onako jednostavno zamotavao zgloba jer stvarno me je jako bolio i skoro 7 dana nisam mogao da hodam bes štaka (štapova). Imao sam veliki otok i noga je dobila temno-plavu boju. Pred 2-3 dana sam počeo po malo slobodno da hodam. Molim Vas doktore objasnite mi još koliko vremena je potrebno da se ova povreda izleči kako bi mogao slobodno (ili sa zavojem - bandažu) da igram fudbal. Ne želim da se upustim u sportsku aktivno dok ne dobijem konkretne savjete od stručnoga lica kao što ste vi. Za sad još osjećam bolove u zglobu i ne mogu baš onako slobodno da gazim i da rotiram zglob. Koristim jednu mast po imenu counterpain anelgesis cream koju sam ja sam kupio. Hvala puno i nadam se na vaš pozitivni i ohrabrujući odgovor. Veliki pozdrav doktore iz Makedoniju.
    Molim Vas pišite mi što je prije moguće!

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Dobro je što nije stavljen gips. Kod ovakvih povreda kod sportista gips se ne stavlja, već se počinje odmah sa određenim fizikalnim tretmanom. To što ste sami zavijali nogu i stavljali, kako vi kažete “babske lekove” i niste hodali, doveli ste do toga da oporavak bude duži nego što treba. U fizikalnu terapiju uključite lasero terapiju, magnetno impulsno polje i vaccus. Pored toga, neophodna je kineziterapija kombinovana sa hidroterapijom (odlazak na bazen gde treba da hodate i plivate, kao i da radite vežbe za jačanje skočnog zgloba). To što je pomodrelo dobro je jer se vratila cirkulacija u povređenom ekstremitetu. Bol koji osećate prilikom fizičkog opterećenja nekada traje i dva do tri meseca. Bitno je da se ne javlja otok i da nema bola za vreme i posle fizičkog opterećenja. Obavezno bandažirajte skočni zglob pre svake fizičke aktivnosti. Nema potrebe za strah, postepeno se vratite sportu.
      Puno uspeha.

Prikazano 73756-73760 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460