Poštovani,
Pre godinu dana bila sam na redovnom pregledu kod ginekologa, nalaz je glasio
oba jajnika policistična b.o., rađen je
ultrazvuk. Doktorica mi nije prepisala nikakvu terapiju. Napominjem da imam izuzetno uredne menstruacije na 28 dana, niti imam ikakve druge simptome policističnih jajnika. Ove godine sam bila na pregledu kod druge doktorice i ona mi je rekla da je sve uredu i da nema znakova policističnih jajnika. Muž i ja već pet meseci radimo na bebi, ali za sada bez uspeha. Da li je moguće da se u jednom od pregleda pojavila
greška doktorice ili da se nešto samo od sebe promenilo? Da li vi samtrate da mi je potrebna neka dodatna kontrola, hormoni ili nešto slično?
Hvala unapred.
Poštovani,
Ako Vam je pregled rađen u drugoj polovini ciklusa, kada je prošla
ovulacija onda su vaši jajnici verovatno imali
policističan izgled, zbog više
rezidualnih folikula, koji su posledica
hormonskih promena na jajnicima i to je sasvim normalan nalaz. Policistične jajnike kao
ultrazvučnu sliku treba razlikovati od sindroma policističnih jajnika, oboljenja koje se manifestuje retkim ovulacijama, maljavošću i težim ostajanjem u drugom stanju,
rezistencijom na insulin, a nekada u sklopu ovog sindroma može postojati i hiperprolaktinemija. Što se hormonske funkcije tiče vi ste po tome što pišete zdravi. Verovatno imate neki problem sa sekretom, koji ponekad ne mora biti manifestan, niti se videti običnim brisom na
stepen vaginalne čistoće. Uradite i cervikalni bris na mikološku i bakteriološku kulturu, bris na mycoplasmu i ureaplasma, chlamydiu, herpes genitalis, pregledajte se da nemate polne bradavice (humani papiloma virus) . Sve ove infekcije mogu biti razlog izosatnku koncepcije. Sve nalaze treba da uradi i partner i sve što je kod bilo koga od vas dvoje pozitivno, treba da lečite oboje (po završetku terapije oboje treba da odradite kontrolne nalaze). Ako tu nemate problem, neka partner uradi
spermogram, možda postoji problem u broju ili
pokretljivosti spermatozoida. Zatim, ako je tu sve u redu, ispitajte prohodnost jajovoda i uradite post-koitalni test i antispermatozoidna antitela. Moguće je da postoji imunološki problem u vašem zatrudnjivanju. U svakom slučaju ako vam se ništa ne dešava, obratite se svom ginekologu.
Pozdrav.
Poštovani,
Treba da spavam sa dečkom po prvi put ali mi jako smeta bol i to što peče pa sam pitala ginekologa za savet i on mi je preporučio
kremu panthenos sa anesteziom. Rekao je da namažem dole sa njom 1 minuta pre odnosa. Mene sad zanima na koji način to da uradim? Da li da
namažem samo spolja ili treba i unutra i ako treba koliko duboko?
Hvala unapred.
Poštovani,
Rezultat vaginalnog sekreta mi je vs v grupa, otkriven mi je
vaginalis interesuje me kako se dobija i kako se leči? Rezultat papa: 2 b grupa, da li je to dobro? Hvala unapred
p.s. napominjem da imam 28 god i da pokušavam da
ostanem u drugom stanju inače imam
policistične jajnike i
hormonske probleme.
Hvala.
Poštovani,
Što se infekcije tiče, možete koristiti
orvagyl ili macmiror vag globule, ali je potrebno da oba partnera popiju i orvagyl tbl. 2x400 mg tokom 7-10 dana. Ako imate
hormonske probleme, morate odraditi nalaze hormona: tsh, t3, t4, fsh, lh, prl, e2, prg, kortizol, testosteron, nalaz šuk i insulina. Javite se vašem lekaru da odredi koji
tip poremećaja u hormonima imate kako bi mogao da vam da odgovarajuću terapiju.
Pozdrav.
Poštovani,
Imam
problema sa pojačanim znojenjem,
jačom maljavošću i bubuljicama. Svi ovi problemi su vezani sa hormonima, pa me interesuje da li bi smela na svoju ruku da koristim neke
kontraciptivne pilule sa jačim hormonima i da li postoji neko drugo rešenje?
Unapred hvala!
Poštovani,
Ne biste samoinicijativno smeli koristiti oralne kontraceptive. Najpre morate uraditi laboratorijske nalaze da se
isključi infekcija i
urođeni deficit enzima za
metabolisanje u jetri, kako ne biste dobili
žuticu zbog primene leka, kao i zbog
eventualnih trobmoembolijskih komplikacija ukoliko imate poremećaj (koji po nekada ne mora biti vidljiv) a manifestuje se pojačanom sklonošću krvi ka zgrušavanju (trombofilija). On može biti stečen ali i nasledan. Takođe treba da uradite i nalaze hormona i konsultujete svog ginekologa. Tek u dogovoru sa njim možete koristiti lekove.
Pozdrav.
Poštovani,
Da li je tačno da se sposobnost
podizanja jedne obrve može naslediti samo od roditelja ili je moguće tu sposobnost naslediti od od bližih rođaka? Na jednom od predavanja sam čuo da se ta
sposobnost nasleđuje samo od roditelja... Da li je to tačno?
Pozdrav.
Poštovani, Nasledni faktori (
geni) se nasleđuju od roditelja. Roditelji
nasleđuju nasledne faktore od svojih roditelja itd. Koji procenat naslednih faktora imate zajednički sa nekim konkretnim rođakom zavisi od
stepena srodstva. Što je bliže srodstvo, veći je procenat zajedničkih gena.
Pozdrav.
Pre godinu dana bila sam na redovnom pregledu kod ginekologa, nalaz je glasio oba jajnika policistična b.o., rađen je ultrazvuk. Doktorica mi nije prepisala nikakvu terapiju. Napominjem da imam izuzetno uredne menstruacije na 28 dana, niti imam ikakve druge simptome policističnih jajnika. Ove godine sam bila na pregledu kod druge doktorice i ona mi je rekla da je sve uredu i da nema znakova policističnih jajnika. Muž i ja već pet meseci radimo na bebi, ali za sada bez uspeha. Da li je moguće da se u jednom od pregleda pojavila greška doktorice ili da se nešto samo od sebe promenilo? Da li vi samtrate da mi je potrebna neka dodatna kontrola, hormoni ili nešto slično?
Hvala unapred.
Ako Vam je pregled rađen u drugoj polovini ciklusa, kada je prošla ovulacija onda su vaši jajnici verovatno imali policističan izgled, zbog više rezidualnih folikula, koji su posledica hormonskih promena na jajnicima i to je sasvim normalan nalaz. Policistične jajnike kao ultrazvučnu sliku treba razlikovati od sindroma policističnih jajnika, oboljenja koje se manifestuje retkim ovulacijama, maljavošću i težim ostajanjem u drugom stanju, rezistencijom na insulin, a nekada u sklopu ovog sindroma može postojati i hiperprolaktinemija. Što se hormonske funkcije tiče vi ste po tome što pišete zdravi. Verovatno imate neki problem sa sekretom, koji ponekad ne mora biti manifestan, niti se videti običnim brisom na stepen vaginalne čistoće. Uradite i cervikalni bris na mikološku i bakteriološku kulturu, bris na mycoplasmu i ureaplasma, chlamydiu, herpes genitalis, pregledajte se da nemate polne bradavice (humani papiloma virus) . Sve ove infekcije mogu biti razlog izosatnku koncepcije. Sve nalaze treba da uradi i partner i sve što je kod bilo koga od vas dvoje pozitivno, treba da lečite oboje (po završetku terapije oboje treba da odradite kontrolne nalaze). Ako tu nemate problem, neka partner uradi spermogram, možda postoji problem u broju ili pokretljivosti spermatozoida. Zatim, ako je tu sve u redu, ispitajte prohodnost jajovoda i uradite post-koitalni test i antispermatozoidna antitela. Moguće je da postoji imunološki problem u vašem zatrudnjivanju. U svakom slučaju ako vam se ništa ne dešava, obratite se svom ginekologu.
Pozdrav.
Treba da spavam sa dečkom po prvi put ali mi jako smeta bol i to što peče pa sam pitala ginekologa za savet i on mi je preporučio kremu panthenos sa anesteziom. Rekao je da namažem dole sa njom 1 minuta pre odnosa. Mene sad zanima na koji način to da uradim? Da li da namažem samo spolja ili treba i unutra i ako treba koliko duboko?
Hvala unapred.
Treba da se namažete i unutra koliko god prstom možete doseći, otprilike 2-3 cm.
Pozdrav.
Rezultat vaginalnog sekreta mi je vs v grupa, otkriven mi je vaginalis interesuje me kako se dobija i kako se leči? Rezultat papa: 2 b grupa, da li je to dobro? Hvala unapred p.s. napominjem da imam 28 god i da pokušavam da ostanem u drugom stanju inače imam policistične jajnike i hormonske probleme.
Hvala.
Što se infekcije tiče, možete koristiti orvagyl ili macmiror vag globule, ali je potrebno da oba partnera popiju i orvagyl tbl. 2x400 mg tokom 7-10 dana. Ako imate hormonske probleme, morate odraditi nalaze hormona: tsh, t3, t4, fsh, lh, prl, e2, prg, kortizol, testosteron, nalaz šuk i insulina. Javite se vašem lekaru da odredi koji tip poremećaja u hormonima imate kako bi mogao da vam da odgovarajuću terapiju.
Pozdrav.
Imam problema sa pojačanim znojenjem, jačom maljavošću i bubuljicama. Svi ovi problemi su vezani sa hormonima, pa me interesuje da li bi smela na svoju ruku da koristim neke kontraciptivne pilule sa jačim hormonima i da li postoji neko drugo rešenje?
Unapred hvala!
Ne biste samoinicijativno smeli koristiti oralne kontraceptive. Najpre morate uraditi laboratorijske nalaze da se isključi infekcija i urođeni deficit enzima za metabolisanje u jetri, kako ne biste dobili žuticu zbog primene leka, kao i zbog eventualnih trobmoembolijskih komplikacija ukoliko imate poremećaj (koji po nekada ne mora biti vidljiv) a manifestuje se pojačanom sklonošću krvi ka zgrušavanju (trombofilija). On može biti stečen ali i nasledan. Takođe treba da uradite i nalaze hormona i konsultujete svog ginekologa. Tek u dogovoru sa njim možete koristiti lekove.
Pozdrav.
Da li je tačno da se sposobnost podizanja jedne obrve može naslediti samo od roditelja ili je moguće tu sposobnost naslediti od od bližih rođaka? Na jednom od predavanja sam čuo da se ta sposobnost nasleđuje samo od roditelja... Da li je to tačno?
Pozdrav.
Nasledni faktori ( geni) se nasleđuju od roditelja. Roditelji nasleđuju nasledne faktore od svojih roditelja itd. Koji procenat naslednih faktora imate zajednički sa nekim konkretnim rođakom zavisi od stepena srodstva. Što je bliže srodstvo, veći je procenat zajedničkih gena.
Pozdrav.
Prikazano 73716-73720 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke