Poštovani,
    Da li je tačno da se sposobnost podizanja jedne obrve može naslediti samo od roditelja ili je moguće tu sposobnost naslediti od od bližih rođaka? Na jednom od predavanja sam čuo da se ta sposobnost nasleđuje samo od roditelja... Da li je to tačno?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Nasledni faktori ( geni) se nasleđuju od roditelja. Roditelji nasleđuju nasledne faktore od svojih roditelja itd. Koji procenat naslednih faktora imate zajednički sa nekim konkretnim rođakom zavisi od stepena srodstva. Što je bliže srodstvo, veći je procenat zajedničkih gena.
      Pozdrav.