možete li mi reći koji je efikasan lek za lišajeve? Imam crvenilo ispod oka koje se peruta, ponekad zasvrbi. Mislim da se radi o lišaju, a možda i grešim. Hvala unapred za odgovor.
ako pod "lišajevima" podrazumevate gljivične infekcije kože, one se efikasno leče odgovarajućim kremovima protiv gljivica. Međutim, opis promena koji vi dajete može da se odnosi na različita kožna oboljenja, bolje posetite lekara
Imam 21 godinu. Već par godina lečim se od hashimoto thyreoiditisa i subkliničke hypothyreose. Zadnji nalazi su mi: T3=1.52; T4=94; TSH=55.4. Doktorka mi je promenila terapiju nakon tih rezultata i više ne pijem Tivoral već Letrox. Da li možete da mi objasnite kakve su posledice toga i da li može da dođe do steriliteta?
na osnovu navedenih rezultata može se izbaciti subklinička iz dijagnoze vaše hipotireoze. Vrednosti tsh pokazuju da doza leka koju ste koristili do sada nije dovoljna i da je treba povećati. Svi lekovi koji se kod nas koriste u terapiji hipotireoze su preparati l-tiroksina i na papiru bi trebalo da budu indentični. Euthyrox i letrox su originalna supstanca i možda imaju malo prednost na tivoralom. Sigurno je da neadekvatno lečena hipotireoza može dati raznovrsne poremećaje menstrualnog ciklusa, pa i neplodnost.
Naglo povećanje težine. Prekomerno znojenje, anksioznost. Tsh-1.68, t3-3.82, t4-181.40. Ukazuje li ovo na poremećaj rada štitaste žlezde i da li je potreban pregled kod endokrinologa?
navedene vrednosti se ne mogu pravilno tumačiti jer postoji uvećanje tireoidnih hormona, ali je tsh normalan, a trabalo bi da bude izrazito smanjen. Ponovite hormonske analize.
možete li mi nešto reći o sledećoj dijagnozi status post thyroidectomiam totalis pp adenoma collodes, struma colloide cystca et micro ma papillare 1sin 8mm (fokalno razvijen u koloidnom adenomu).
radi se o totalnom uklanjanju štitaste žlezde nakon dijagnoze papilarnog karcinoma štitaste žlezde. U najvećem broju se postiže potpuno izlečenje jer ovi karcinomi sporo napreduju, retko daju metastaze. Nakon operacije je neophodna nadoknada hormona preparatima l-tiroksina, ali u nešto većoj dozi nego kada postoji samo hipotireoza. Potrebno je postići kompletnu supresiju tsh, a da pacijent nema izražene simptome predoziranosti.
imam 44 godine i pre oko 5 godina mi je konstatovana smanjena funkcija štitne žlezde (svi hormoni su bili u granicama, osim tsh koji je bio na gornjoj granici). Dobila sam th. Tivoral 50mg i redovno nastavila da kontrolišem hormone (uvek u redu), sa povremenim uz pregledom (na oba režnja puno sitnih cisti i jedan solitarni limfonodus 12 mm). Juče sam ponovo kontrolisala hormone štitne žlezde i rezultati su: tsh 3.85 (0.25-5.0), ft3 3.93 (4-8.3), ft4 14.59 (9-20). Posto moj endokrinolog ne može da me primi pre kraja juna, ja bih ipak želela da znam šta znači kada je funkcionalni t3 nizak.
Hvala unapred i veliki pozdrav Stručnom timu stetoskopa
u principu vaši hormoni su u granicama normale. Bitno je da li vi imate bilo kakve tegobe koje bi mogle da se uklope u nedovoljnu nadoknadu hormona. Možete slobodno povećati dozu na 75mikgr i sami proceniti koja vam doza više odgovara.
Pozdrav
Pozdrav
Pozdrav
Pozdrav
Prikazano 72836-72840 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke