Poštovani,
    Imam 21 godinu. Već par godina lečim se od hashimoto thyreoiditisa i subkliničke hypothyreose. Zadnji nalazi su mi: T3=1.52; T4=94; TSH=55.4. Doktorka mi je promenila terapiju nakon tih rezultata i više ne pijem Tivoral već Letrox. Da li možete da mi objasnite kakve su posledice toga i da li može da dođe do steriliteta?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 05. 2009.
    • Poštovana,
      na osnovu navedenih rezultata može se izbaciti subklinička iz dijagnoze vaše hipotireoze. Vrednosti tsh pokazuju da doza leka koju ste koristili do sada nije dovoljna i da je treba povećati. Svi lekovi koji se kod nas koriste u terapiji hipotireoze su preparati l-tiroksina i na papiru bi trebalo da budu indentični. Euthyrox i letrox su originalna supstanca i možda imaju malo prednost na tivoralom. Sigurno je da neadekvatno lečena hipotireoza može dati raznovrsne poremećaje menstrualnog ciklusa, pa i neplodnost.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović