Molim vas da mi odgovorite da li moj otac kao penzioner preko svog osiguranja može da izvadi zdravstvenu knjižicu za moju majku koja je dok je on bio u radnom odnosu bila osigurana preko njega, ali kada je otišao u penziju ona više nema zdravstveno osiguranje zbog toga što je pre 15 godina bila prijavljena na poljoprivredu to plaćala 5 godina i prekinula. Ona ne traži penziju nego samo zdravstveno osiguranje preko svog supruga. Da li postoji mogućnost da dobije zdravstvenu knjižicu.
Vaša majka može biti osigurana preko supruga penzionera samo ukoliko nema uslove za lično osiguranje.kako navodite, vaša majka ima aktivu prijavu na poljoprivredno osiguranje pa je najbolje da se lično obratite Filijali , odnosno ispostavi RZZO u mestu Vašeg prebivališta.
Imam sina od 28 godina. Njegova dijagnoza je F70. Već 18 godina pije razne lekove, jer je mnogo uznemiren. Trenutno mu je prepisano: bensendin 10mg 1+1+1 andaxin 200mg 1+1+1 (interesuje me kakav je to lek jer je uvoz iz Mađarske pa nemam prevod) nozinan 100 mg 1/4+1/4+1/4 tegretol 400 cr 1/2+0 +1/2. Istovremeno već 2 godine periodično mu se pojavljuje prolaps creva rectuma. Da li je ovo posledica lekova koji pije i da li je ova doza lekova prevelika. Trenutno njegovo stanje je dobro, ali kaže kako mu je muka.
anadxin je lek tipa trankilansa (sedativa), koji ima i miorelaxantni efekat. Nije mi poznato da prolaps može da nastane zbog lekova, ali s obzirom da i bensedin ima miorelaksantno i anksioliticko dejstvo, posavetujte se sa psihijatrom oko eventualne zamene ili ukidanja jednog.
Molim vas za brzi odgovir. Da li smem naglo da pređem sa rivotrila 3x1/4 na bensedin 3x5mg. Čula sam od jedne doktorke da taj rivotril doprinosi otosklerozi što je ja imam. Na rivotrilu sam 2 meseca. Inače patim od aksioznosti.
Imam 38 god, i simptome koje nikako da neki specijalista prepozna. Idući od lekara do lekara, upadam u začaran krug. To traje 5god. svakodnevno ali bez prestanka sam umorna, malaksala, troma, koče mi se vratni mišići, ramena utegnuta, mučnine, gušenje, preskakanje srca, podrigivanje, strahove, i najteže vrtoglavice koje me ograničavaju u svemu. Često mi je mutno u glavi to ne umem da opišem. Dani su mi posvećeni sagledavanju sebe i borbe sama sa sobom. Prošla sam sva moguća ispitivanja i pretrage po više puta i sve je u redu. Ne vidim izlaz i ne znam šta je samnom. Pijem bromazepam jednu tab dnevno od 1.5mg ali ništa bolje. Svakodnevni bolovi i tegobe čine me invalidom. Živim u velikom gradu dostupno mi je lečenje. Imam normalan porodičan život i svešto mi treba. Borba sa vetrenjčama je uzaludna. Pitala bih vas da li možete da mi kažete kao lekar kome da se obratim da više nelutam.
ne znam u kom ste gradu, ali odlazak psihijatru, ukoliko vaše tegobe nisu potkrepljene organskom podlogom, vam preostaje. Nemate razloga da se bojite toga, pogotovu što ćete se time rešiti svojih tegoba
Načelnik odljenja upoznat Direktor Filijale
Slavica Maletić Borivoje Milošević
Prikazano 72741-72745 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke