Poštovani,
    Molim vas da mi odgovorite da li moj otac kao penzioner preko svog osiguranja može da izvadi zdravstvenu knjižicu za moju majku koja je dok je on bio u radnom odnosu bila osigurana preko njega, ali kada je otišao u penziju ona više nema zdravstveno osiguranje zbog toga što je pre 15 godina bila prijavljena na poljoprivredu to plaćala 5 godina i prekinula. Ona ne traži penziju nego samo zdravstveno osiguranje preko svog supruga. Da li postoji mogućnost da dobije zdravstvenu knjižicu.
    Unapred zahvalni

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Vaša majka može biti osigurana preko supruga penzionera samo ukoliko nema uslove za lično osiguranje.kako navodite, vaša majka ima aktivu prijavu na poljoprivredno osiguranje pa je najbolje da se lično obratite Filijali , odnosno ispostavi RZZO u mestu Vašeg prebivališta.

      Načelnik odljenja                               upoznat                       Direktor Filijale

      Slavica Maletić                                                                      Borivoje Milošević

Komentari na pitanje: #30196

    • Da li supruga ima pravo na zdravstveno osiguranje? Ona ne radi a ja posedujem 15 ari zemlje i kuću.

    • Imam status borca i 140 ari zemlje, da l mogu ostvariti besplatno zdravstveno osiguranje?