Poštovani,
    Imam sina od 28 godina. Njegova dijagnoza je F70. Već 18 godina pije razne lekove, jer je mnogo uznemiren. Trenutno mu je prepisano: bensendin 10mg 1+1+1 andaxin 200mg 1+1+1 (interesuje me kakav je to lek jer je uvoz iz Mađarske pa nemam prevod) nozinan 100 mg 1/4+1/4+1/4 tegretol 400 cr 1/2+0 +1/2. Istovremeno već 2 godine periodično mu se pojavljuje prolaps creva rectuma. Da li je ovo posledica lekova koji pije i da li je ova doza lekova prevelika. Trenutno njegovo stanje je dobro, ali kaže kako mu je muka.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      anadxin je lek tipa trankilansa (sedativa), koji ima i miorelaxantni efekat. Nije mi poznato da prolaps može da nastane zbog lekova, ali s obzirom da i bensedin ima miorelaksantno i anksioliticko dejstvo, posavetujte se sa psihijatrom oko eventualne zamene ili ukidanja jednog.
      Pozdrav dr Dragana Krasić