imao bih jedno pitanje za vas. Čitajuci vaše odgovore, primetio sam da često savetujete lekove i psihoterapiju. Tako da bih vas ovom prilikom molio da mi odgovorite i posavetujete, kako bez psihoterapije a pogotovo lekova, pomoći kod blage anksioznosti i teskobe, koja je odgovorna za blagu hipertenziju i erektilnu disfunkciju? Da li sa nekom fizičkom aktivnošću, načinom života, nekom relax metodom i sl?
svaki problem unutrašnjeg prostora čoveka, treba rešavati najpre putem koji je je najjednostavniji, najdostupniji, najprihvatljiviji. Ukoliko bi vama odgovarale takve metode, zašto da ne, pokušajte. Ne mogu vam sigurno škoditi, a ako uz to dobijete i pozitivne rezultate, vi problem nećete imati. Sigurno je da način života treba menjati i uvek raditi na njegovom kvalitetu! Prema tome lekovi jesu krajnje rešenje, ako sve drugo zakaže!
niste naveli koliko dugo traju vaše promene, kao i to da li su se javile posle polnog odnosa ili nezavisno od njega. Potrebno je da se javite dermatovenerologu, verovatno je potrebna neka vrsta ispitivanja.
imam probeleme sa keloidima. Veći su na ramenima, a manji po grudima. Stari su od 5-10 godina. Ne znam šta da radim da ih se rešim. Da li postoji neko rešenje? Čuo sam da se mogu vratiti ako se uklone hirurškim putem, da li je to tačno? Šta činiti onda?
keloidi su vrsta ožiljaka koji se javljaju kod predisponiranih osoba spontano, ili posle manje traume. Prema lokalizaciji, rakla bih da su vaši keloidi posledica akni. Pre svega izbegavajte traume kože, tu uvek mogu da se jave nove keloidne promene. Kod manjih promena možete pokušati sa silikonskim gelovima (dermatix, scar zone) . Za veće promene obratite se spec. plastične hirurgije i posavetujte se sa njim.
Imam seboroični dermatitis. Zanima me čime mogu da tretiram kosu koja je puna peruti i često se masti? Čime da mažem obrve, no i uši gde takođe imam promene? Koliko često smem da koristim kortikosteroide?
kortikosteroide ne bi trebalo da koristite za lečenje seboroičnog dermatitisa. Pošto se u osnovi kod seboroičnog dermatitisa nalazi infekcija kvasnicama (vrsta gljivica) pomažu preparati protiv gljivica. U zavisnosti od iztenziteta promena, koristite šampone sa antimikoticima, ciklopiroksom i sl, a za lice takođe možete korsititi neki od antimikotičnih kremova (kansen, mycoril).
Moj sin je dobio šugu, posle njega ja pa smo terapiju sproveli i ja i on, ali ne znajuci tu terapiju nisu sproveli muž i kćerka u isto vreme kad i mi. Kasnije je šugu dobila ćerka pa je i ona sprovela datu terapiju. Prošlo je više od 3 meseca, a ja i dalje imam nesnosan svrab po celom telu, očigledno terapija pogrešno sprovedena i bolest ide samo u krug. Išla sam lekaru koji mi je davao alfoderm, panolon, esperson, didermal, sinoderm i ne znam više šta, ne znam šta više činiti, a svrab je užasan. Zamolila bih vas da mi odgovorite šta treba činiti i koji preparat je najbolje uzeti za "neuspelo" lečenje šuge.
kod lečenja šuge neophodno je da se istovremeno leče sve osobe u kontaktu (porodica, domaćinstvo), jer je šuga jako zarazna i postoji velika verovatnoća da će doći do oboljevanja drugih članova u kolektivu. Takođe je potrebno temeljno pranje posteljine, garderobe i drugih predmeta koji su bili u kontaktu sa kožom) niste naveli koji preparat ste koristili za lečenje šuge, kao i to da li sada samo vi imate opisane tegobe. Kao i kod drugih oboljenja izazvanih živim organizmima može doći do pojave rezistencije na korišćenu terapiju, te je moguće da šuga kod vas i dalje postoji. Ovo je međutim malo verovatno, ukoliko još neki član porodice nema i dalje znakove šuge. Verovatnije je da su se kod vas javile promene koje su posledica alergijske reakcije organizma bilo na primenjeni lek, bilo na raspadne produkte samih parazita. Javite se dermatologu, on će utvrditi šta je od pobrojanog razlog vaših tegoba.
Prikazano 72746-72750 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke