Poštovana,
    Imam seboroični dermatitis. Zanima me čime mogu da tretiram kosu koja je puna peruti i često se masti? Čime da mažem obrve, no i uši gde takođe imam promene? Koliko često smem da koristim kortikosteroide?
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kortikosteroide ne bi trebalo da koristite za lečenje seboroičnog dermatitisa. Pošto se u osnovi kod seboroičnog dermatitisa nalazi infekcija kvasnicama (vrsta gljivica) pomažu preparati protiv gljivica. U zavisnosti od iztenziteta promena, koristite šampone sa antimikoticima, ciklopiroksom i sl, a za lice takođe možete korsititi neki od antimikotičnih kremova (kansen, mycoril).