moj problem je što nikako ne mogu da ostanem trudna evo već 2 godine, i očajna sam više. Naime januara 2008 sam imala operaciju ciste na jajniku gde mi je odstanjena trećina jednog jajnika, cista je bila dobroćudna, maja 2008 ostajem trudna i već juna imam spontani, oktobra 2008 saznajem da imam hlamidiju i ureaplazmu to lečimo do februara 2009, i po analizi krvi i brisa smo negativni i suprug i ja, i od tad nikako da ostanem trudna, ciklusi su mi na 28 dana strogo, kolposkopski nalaz dobar, papa test 2 grupa, muž uradio sprermograf hipospermija, to je nalaz pre izlečene hlamidije, ginekološki mi je dobar, ultrazvuk dobar, imam 24 godine, muž 33 i nikako da ostanem trudna, tempiram plodne dane. Očajna sam i ne znam šta više od pregleda da radim, izmenjala sam lekare i niko ne želi skroz da se posveti mom problemu, svi pricaju jedno te isto, saslušaju a onda mi urade ponovo sve iste analize i kažu da čekam, šta bih još trebala da uradim? Već pijem folnu kiselinu 2 meseca.
imajte odnose od 11 do 16 dana od prvog dana menstruacije, kada je za očekivati plodne dane, ili još bolje jedanaestog dana otidite na ultrazvučni pregled vaginalnom sondom da bi se videlo da li u desnom ili levom jajniku imate vodeći ili dominantni folikul koji će u tom ciklusu dati ovulaciju,. Kroz još jedno merenje može se tačno reći kada imati i kako imati odnos. Eventualno razmislite i o inseminaciji.
molim vas da mi odgovorite pišem vam po treći put a nema odgovora. U petom mjesecu sam trudnoće imam kondilome i candidu. Doktorica mi je prepisala svako drugo veče po jednu vaginaletu nistatina do kraja trudnoće. Interesuje me da li su štetne i koliko za plod te vaginalete, ostavljaju li posljedice na plod jer ću ih koristiti do kraja trudnoće.
nema potrebe da ih koristite do kraja trudnoće, nakon deset dana ponovite vaginalni sekret, kondilome obavezno uklonite budući da se veoma brzo šire u trudnoći.
pišem treći put ovo pitanje ali nema odgovora. Molim vas za odgovor. Čula sam strašne priče o kondilomima interesuje me koliko su opasni pri porođaju. Imam ih samo na ulazu u vaginu nekoliko i moja doktorka kaže da to nije strašno ni malo. Maže mi ih tečnim azotom ali ne prolaze. Šta da radim.
kondilomi su virusnog porekla i izazvani su većinom humanim papiloma virusom. Treba ih obavezno odstraniti mada se mogu ponovno javiti kada padnu imunološke snage organizma. Porod se obično završava carskim rezom da se ne bi beba inficirala.
Pre godinu dana sam se našla u jako stresnoj situaciji, par meseci sam svakodnevno bila izložena velikom stresu, nisam imala kome da se obratim za pomoć. Već 5, 6 meseci, od kako je pakao prestao, ne mogu da funkcionišem normalno, u naletima opet proživljavam iste događaje, sanjam slične situacije, izbegavam da se nađem u društvu osoba koje me podsećaju na nemili događaj, izbegavam pojedine reči, predmete. Duboko sam tužna, osećam kako više ne mogu da držim život u svojim rukama. Da li je ovo dovoljno da se zaključi da je reč o ptsd-u?
ako je papa druga grupa to je uredu a ako imate inflamaciju uzmite vaginalni sekret i cervikalni bris te se lečite, rascepi grlića materice se mogu operativno zbrinuti emetovom plastikom
Prikazano 72726-72730 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke