Poštovani,
    moj problem je što nikako ne mogu da ostanem trudna evo već 2 godine, i očajna sam više. Naime januara 2008 sam imala operaciju ciste na jajniku gde mi je odstanjena trećina jednog jajnika, cista je bila dobroćudna, maja 2008 ostajem trudna i već juna imam spontani, oktobra 2008 saznajem da imam hlamidiju i ureaplazmu to lečimo do februara 2009, i po analizi krvi i brisa smo negativni i suprug i ja, i od tad nikako da ostanem trudna, ciklusi su mi na 28 dana strogo, kolposkopski nalaz dobar, papa test 2 grupa, muž uradio sprermograf hipospermija, to je nalaz pre izlečene hlamidije, ginekološki mi je dobar, ultrazvuk dobar, imam 24 godine, muž 33 i nikako da ostanem trudna, tempiram plodne dane. Očajna sam i ne znam šta više od pregleda da radim, izmenjala sam lekare i niko ne želi skroz da se posveti mom problemu, svi pricaju jedno te isto, saslušaju a onda mi urade ponovo sve iste analize i kažu da čekam, šta bih još trebala da uradim? Već pijem folnu kiselinu 2 meseca.
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      imajte odnose od 11 do 16 dana od prvog dana menstruacije, kada je za očekivati plodne dane, ili još bolje jedanaestog dana otidite na ultrazvučni pregled vaginalnom sondom da bi se videlo da li u desnom ili levom jajniku imate vodeći ili dominantni folikul koji će u tom ciklusu dati ovulaciju,. Kroz još jedno merenje može se tačno reći kada imati i kako imati odnos. Eventualno razmislite i o inseminaciji.