Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Poštovani doktore Perišiću,
    imam 32 godine. Zadnjih meseci sam imao više stresnih situacija, i od tada sam primetio da imam nepravilan rad srca, po tipu zastajanja, "preskakanja", ekstrasistola. Uradio sam holter i rezultati su: 113109 qrs kompleksa, prosečne sf 80/min, max sf 112/min, u 8:49, min sf 47/min u 6:40. Osnovni ritam sinusni. Registrovano je 1950 monomorfnih ves, kao i u formi bigemije (7), trigeminije (7), 56 sves. Zabeležene su 275 epizoda tahikardije sa max sf do 112 /min. Pauze od značaja nisu registrovane, niti je bilo značajnije dinamike u st segmentu i t talasu. Pritisak mi je u redu, nemam vrtoglavice, mučnine, osim ponekad kao da imam loptu u predelu želuca, ali to prođe. Posle terapije magnezijumom 3 x po 200 mg, i bromazepamom, vidno se smanjio broj tih es, i javljaju se samo u mirovanju. Napominjem da sam napet, i sve to mi još više stvara nervozu. Po profesiji sam viši medicinski tehničar, pa kolege smatraju da to nije "ozbiljo" ništa, da to manje-više, svi imamo. Da li je tako? Da li je potrebno da pijem amiodaron, ili neki blaži lek tipa sotalex? Ili da pijem samo magnezijum i bromazepan. Šta vi mislite? Zbunjen sam jer nikada nisam osim brufena pio ništa. Ne pijem alkohol. Pušač jesam.
    Izvinite, i hvala vam puno unapred!

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      svi živimo sa stresom ali ne reagujemo svi isto na njega. Ekstrasistole izaziva mnogo bolesti ali i puno fizioloških stanja mogu dovesti do njih. Mislim da amiodaron nije lek za vas, sotalex ili neki drugi beta blokator su bolji izbor u svakom slučaju. Magnezijum i sedativ će pomoći u svakom slučaju. Sa vremenom tegobe će se povući.
      Pozdrav

  1. Puno pozdrava,
    posle prvog deteta sam imala upalu grudi i nekoliko dana previše previsoku temperaturu kada je sve to prošlo posle sedam osam meseci sam osetila da me nesto steže oko srca neda mi da dišem uhvati me panika počne da mi se lice koči ruka leva da trni i čitavo telo ako se unervozim kočenje počinje sve više često me je to snalazilo tako uvek noću, potom sam bila kod doktora privatno i rekao mi da je od neke velike temperature povređeni srčani zalisci i da su to simptomi kada se oni stegnu oko srca krv ne može normalno da prolazi ili tako nekako bilo je to od prilike pre dvanaest godina dao mi je neke lekove tada i puno su mi pomagali kad to počne da mi se dešava ali sam negde izgubila kutiju secam se da je naziv bio kratak i da je na kraju imao broj 10. Sada mi se to opet dešava pre neki dan je bilo najgore prvi me je probadalo nešto tačni posred srca potom me oblio znoj ustala sam bez daha otišla popila vode i malo šećera počelo je sve više da mi bude loše ne mogu disati nemam vazduha prebrzo smo otišli kod doktora oko tri noću. Stavili me na aparat bila sam sve loše i odmah je došao sanitet bilo je to u poluklinici otišli smo u veliku bolnicu (živim trenutno na Malti) dali su mi i tabletu pod jezik kako bih se smirila mislim počelo je podrhtavanje stavili su mi masku bilo je neverovatno tako da kada smo sigli malo mi je bilo lakše i tamo je aparat kasnije pokazao da je sada puno bolje ostala sam na klinici uzimali sve rezultate i bilo je sve u redu nadalje mada mi je rekao doktor da mi srce radi malo sporije. Ispričala sam im sve kažu da je bio samo neki šok nisu mi dali ni neki lek šta da radim ako mi se desi ponovo ovako nešto dajte mi neki savet uskoro idem i za Srbiju i recite mi molim vas gde bi bilo najbolje da opet proverim sve.
    Puno pozdrava

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      moj savet je da uradite ultrazvuk srca koji bi pokazao ima li morfoloških promena na zaliscima i srčanom mišiću. Priča od pre više godina je nejasna, 10 na kraju je doza leka u miligramima. Uz srca se radi u svim gradovima Srbije, ne znam gde idete. Pozdrav

  1. Poštovani,
    U svojoj 12-toj godini sam kao posledicu preležanih ovčijih boginja (mesec dana) preležala sam blok I stepena. Od tada imam dijagnozu post myopericarditidem pmv ruptura chordae tend. Iza sebe imam dve uredne idealne trudnoće, zbog čega je u pitanje doveo moju dijagnozu tek anesteziolog-kardiolog pre par meseci (zbog operacije slepog creva). Pošto mi niko od lekara nije objasnio koja je klinička slika rupture chordae, zamolila bih vas za objašnjenje.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u principu bih se složio sa vašim anesteziologom, jer da je bolest ostavila posledice na srčanom mišiću pre svega, tok vaših trudnoća bi, daleko bilo, bio drugačiji. Horde drže listiće srčanih valvula kao što konopci drže kupolu padobrana. Ako bi neka horda rupturirala, tj. pukla, klinička manifestacija bi bila da se krv vraća kroz to ušće, čuo bi se šum a eho srca bi pokazao regurgitaciju na tom ušću. Sa godinama to bi vodilo ka srčanoj slabosti. Mislim da ste van te zone.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    da li je moguće da se zbog nadimanja želuca, kao loptu da imate posle jela u predelu želuca, jave ventrikularne ekstrasistole 1950 za 24 h.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      da, moguće je da obilan obrok i distenzija tj. istezanje želuca dovedu do pojave srčanih tegoba kao što su ekstrasistole pa čak i aritmije. Obilan obrok može u bolesnika sa anginom izazvati i napad bolova u grudima.
      Pozdrav

  1. Poštovani doktore,
    moja žena se porodila 30.05.2009 god. Prilikom porođaja beba je popila plodovu vodicu i sada je u inkubatoru pošto ima vode u plućima. Doktori mi kažu da je to normalno tj događa se. Kažite mi molim vas dalju prognozu i koliko je to normalno. Dete je dobilo ocenu 5.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ocena 5 koju je dobila vaša beba ukazuje na produženi porođaj i patnju bebe tokom rađanja. Aspiracija plodove vode može prouzrokovati respiratornu patnju sa različitom težinom kliničke slike, od blage do veoma teške. Često je i dodatna infekcija razlog za lečenje antibioticima. Realnu procenu aktuelne težine bolesti mogu vam dati lekari koji leče bebu, a veoma teško dalju prognozu. Sa adekvatnom medikamentoznom terapijom, primenom kiseonika i nekomplikovanim tokom bolesti moguć je oporavak.
      Pozdrav

Prikazano 72646-72650 od ukupno 95639 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460