Puno pozdrava,
    posle prvog deteta sam imala upalu grudi i nekoliko dana previše previsoku temperaturu kada je sve to prošlo posle sedam osam meseci sam osetila da me nesto steže oko srca neda mi da dišem uhvati me panika počne da mi se lice koči ruka leva da trni i čitavo telo ako se unervozim kočenje počinje sve više često me je to snalazilo tako uvek noću, potom sam bila kod doktora privatno i rekao mi da je od neke velike temperature povređeni srčani zalisci i da su to simptomi kada se oni stegnu oko srca krv ne može normalno da prolazi ili tako nekako bilo je to od prilike pre dvanaest godina dao mi je neke lekove tada i puno su mi pomagali kad to počne da mi se dešava ali sam negde izgubila kutiju secam se da je naziv bio kratak i da je na kraju imao broj 10. Sada mi se to opet dešava pre neki dan je bilo najgore prvi me je probadalo nešto tačni posred srca potom me oblio znoj ustala sam bez daha otišla popila vode i malo šećera počelo je sve više da mi bude loše ne mogu disati nemam vazduha prebrzo smo otišli kod doktora oko tri noću. Stavili me na aparat bila sam sve loše i odmah je došao sanitet bilo je to u poluklinici otišli smo u veliku bolnicu (živim trenutno na Malti) dali su mi i tabletu pod jezik kako bih se smirila mislim počelo je podrhtavanje stavili su mi masku bilo je neverovatno tako da kada smo sigli malo mi je bilo lakše i tamo je aparat kasnije pokazao da je sada puno bolje ostala sam na klinici uzimali sve rezultate i bilo je sve u redu nadalje mada mi je rekao doktor da mi srce radi malo sporije. Ispričala sam im sve kažu da je bio samo neki šok nisu mi dali ni neki lek šta da radim ako mi se desi ponovo ovako nešto dajte mi neki savet uskoro idem i za Srbiju i recite mi molim vas gde bi bilo najbolje da opet proverim sve.
    Puno pozdrava

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      moj savet je da uradite ultrazvuk srca koji bi pokazao ima li morfoloških promena na zaliscima i srčanom mišiću. Priča od pre više godina je nejasna, 10 na kraju je doza leka u miligramima. Uz srca se radi u svim gradovima Srbije, ne znam gde idete. Pozdrav