Nakon odstranjivanja materice i jajnika usled karcinoma lekar mi je prepisao climara flastere pošto ih najbolje podnosim. Koristila sam ih jedan u sedam dana. Usled nestašice istih nabavila sam estramon 50. Da li je ovo adekvatna zamena i da li se koristi u istom intervalu kao klimara.
imam 28 godina i nisam rađala. Tokom maja moj menstrualni ciklus bio je: 2, 3 I 4. maj-smeđi iscjedak, 5 i 6. maj-krvarenje, 7.8. 9 i 10 maj smeđi iscjedak, zatim 17,18, 19. maj -smeđi iscjedak, 24, 25 i 26. maj- smeđi iscjedak, 27.i 28. -krvarenje i od 29. maja do 2. juna smeđi iscjedak. Da li mi možete reći o kakvom je poremećaju riječ? Oduvek sam imala cikluse na 23 dana, ali u poslednje vrijeme se produžilo trajanje same menstruacije. Endometrioza mi je dva puta potvrđena.
krvarenja koja vam se javljaju najčešće su znak upale sluznice materice, mada mogu biti udružena i sa trudnoćom, vanmateričnom trudnoćom, cistama na jajniku. Da bi se moglo tačno reći u čemu je vaš problem, morate se pregledati i uraditi sve briseve (stepen čistoće vaginalnog sekreta, cervikalni bris na bakterijsku i mikološki kulturu, bris na chlamydiu, mycoplasmu, ureaplasmu, herpes genitalis i po potrebi i hpv, a naravno i pa bris na maligne ćelije).
to zavisi od toga na koliko tipova virusa je rađena tipizacija. Virusa ima preko 130 tipova, a najbolje metode mogu da detektuju samo oko 90. To što je tipizacija negativna ne znači da nemate hpv infekciju.
imam jedno pitanje za vas. Menstruaciju sam dobila 02.06 i primetila sam kada sednem na wc šolji da mi je mestruacija kao sluz, razvlači se. To mi se i ranije dešavalo ali ne uvek. Zabrinuta sam jer ne znam da li je to normalno. Inače imam redovne menstruacije. Molim vas da mi odgovorite. Imam 24 god.
moguće je da imate neku cistu na jajniku pa je zbog povišenih vrednosti estrogena intenzivirano lučenje sluzi iz cervikalnih žlezda. Ali isto tako je moguće da imate i infekciju ovih žlezda, koja može biti bakterijske, hlamidijalne ili virusne etiologije. Treba da odete na pregled, uradite i ultrazvuk i briseve (cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, bris na chlamydiu, genitalni herpes, i po potrebi ako imate ranicu ili polne bradavice i na humani papiloma virus-ovaj poslednji je dosta skup). Pozdrav
Nakon prestanka korišćenja yasmin pilula (u julu 2008) menstruacije su se javljale na 2-3 meseca. Poslednju sam imala u januaru 2009 godine. Moj ginekolog mi je rekao da ima žena koje imaju takve cikluse i ako nemam nikakvih problema (nadustost, nalet nervoze) onda nije ništa ozbiljno, u smislu, sve je u redu. Bila sam zadnji put u martu na uz pregledu i sve je u redu. Nemam nikakvih problema u smislu bolova u donjem delu stomaka, ne živim u stresu, ne znam šta bih više rekla, sem da se odlično osećam! U decembru 2008. godine sam uradila smrzavanje ranice koja je najverovatnije nastala prilikom teškog prođaja. Uspešno je otklonjena. Imam dvoje dece i ne planiram da ih imam još. Nisam rekla da sam rodjena 1979. godine i zato smatram da bi te menstruacije trebale biti češće! Molim vas da mi date savet šta da radim, jer ovako stanje ne smatram normalnim za svoje godine.
niste napisali kakvi su vam ciklusi bili pre uvođenja jasmin tbl. To je jako važno, jer i posle prestanka uzimanja istih, treba da imate cikluse kakvi su bili ranije. Postoji mogućnost pojave tzv postpill amenoreje, stanja kada se zbog dugotrajne upotrebe oralnih kontraceptiva javlja blokada hipofizno-gonadalne osovine, pa ciklusi izostaju. U svakom slučaju trebali biste odraditi hormonski status: tsh, fsh, lh, prl, kortizol. Moguće je da se u međuvremenu i poremetila funkcija neke od endokrinih žlezda. Moguća je i rana menopauza, što je malo verovatno.
Prikazano 72636-72640 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke