1. Pitanje broj: #30514

    Poštovana,
    Nakon prestanka korišćenja yasmin pilula (u julu 2008) menstruacije su se javljale na 2-3 meseca. Poslednju sam imala u januaru 2009 godine. Moj ginekolog mi je rekao da ima žena koje imaju takve cikluse i ako nemam nikakvih problema (nadustost, nalet nervoze) onda nije ništa ozbiljno, u smislu, sve je u redu. Bila sam zadnji put u martu na uz pregledu i sve je u redu. Nemam nikakvih problema u smislu bolova u donjem delu stomaka, ne živim u stresu, ne znam šta bih više rekla, sem da se odlično osećam! U decembru 2008. godine sam uradila smrzavanje ranice koja je najverovatnije nastala prilikom teškog prođaja. Uspešno je otklonjena. Imam dvoje dece i ne planiram da ih imam još. Nisam rekla da sam rodjena 1979. godine i zato smatram da bi te menstruacije trebale biti češće! Molim vas da mi date savet šta da radim, jer ovako stanje ne smatram normalnim za svoje godine.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      niste napisali kakvi su vam ciklusi bili pre uvođenja jasmin tbl. To je jako važno, jer i posle prestanka uzimanja istih, treba da imate cikluse kakvi su bili ranije. Postoji mogućnost pojave tzv postpill amenoreje, stanja kada se zbog dugotrajne upotrebe oralnih kontraceptiva javlja blokada hipofizno-gonadalne osovine, pa ciklusi izostaju. U svakom slučaju trebali biste odraditi hormonski status: tsh, fsh, lh, prl, kortizol. Moguće je da se u međuvremenu i poremetila funkcija neke od endokrinih žlezda. Moguća je i rana menopauza, što je malo verovatno.
      Pozdrav

Ostavite komentar