Poštovani,
    imam 28 godina i nisam rađala. Tokom maja moj menstrualni ciklus bio je: 2, 3 I 4. maj-smeđi iscjedak, 5 i 6. maj-krvarenje, 7.8. 9 i 10 maj smeđi iscjedak, zatim 17,18, 19. maj -smeđi iscjedak, 24, 25 i 26. maj- smeđi iscjedak, 27.i 28. -krvarenje i od 29. maja do 2. juna smeđi iscjedak. Da li mi možete reći o kakvom je poremećaju riječ? Oduvek sam imala cikluse na 23 dana, ali u poslednje vrijeme se produžilo trajanje same menstruacije. Endometrioza mi je dva puta potvrđena.
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      krvarenja koja vam se javljaju najčešće su znak upale sluznice materice, mada mogu biti udružena i sa trudnoćom, vanmateričnom trudnoćom, cistama na jajniku. Da bi se moglo tačno reći u čemu je vaš problem, morate se pregledati i uraditi sve briseve (stepen čistoće vaginalnog sekreta, cervikalni bris na bakterijsku i mikološki kulturu, bris na chlamydiu, mycoplasmu, ureaplasmu, herpes genitalis i po potrebi i hpv, a naravno i pa bris na maligne ćelije).