Poštovani, u avgustu sam bila bolesna imala stomačne tegobe, upalu grla, kijavicu, temperaturu koja je trajala 3 nedelje i ipla do 37sa5,nije spadala od lekova za temperaturu, jedino je noću nisam imala. Sada sam imala koronu sve iste simptome sa gubitkom čula mirisa i ukusa i isto dugotrajnu nisku temperaturu. U avgustu sam sve moguće analize uradila, krvna slika, ekg uz srca, eho abdomena, štitaste žlezde, rtg pluća, na sve zarazne bolesti, zatim autoimune, hormone. Rezultati su bili dobri. Rekli su mi da mi se poremetio centar za termoregulaciju. Da li ima razloga da brinem zbog ove temperature? Imam 29 godina.
Vise od 10 godina imam problem sa zglobovima,odnosno neku vrstu kostobolje radila sam analize za reumu ,crp i svi rezultati su mirni a snimak rengena pokazuje deformitet zglobova sake ,primala sam inekcije dipofos lemod, tablete flazak ch alpha nalgesin i od toga nikakve promene ,nism pusac alkohol ne pijem , imam problem sa srcem ,upala srcane maramice i misica .
Opisali ste stanje koje najviše odgovara degenerativnom reumatizmu. Nakon kardiologa, potrebno je da Vas pregleda specijalista fizikalne medicine i rehabilitacije.
Doktore imam problem sa lumbalnim delom kičme već više godina.Na klinici 2017 nisu hteli ništa da preduzmu.Stanje je sve gore,bol je izraženi levo i spušta se u kuk prema kolenu a stopalo se povija ka unutrašnjoj strani.Neznam više kome da se obratim ovo jako teško izdržavam.
Zanima me...Da li smem da radim rendgen kolena imam bolove i gonartrozu kolena a pre 6 meseci mi je izvadjena materica i jajnici zbog karcinoma. Nemam nikakvu terapiju posle operacije tipa hemija ili zracenje. Hvala.pozz Dragica
Pre 12 dana, imao sam zaštićeni analni i nezaštićeni oralni seks sa transrodnom osobom (obostrano). Nemam nikakve simptome, ali se ipak brinem. Da li bi trebao i koju vrstu testova da uradim, kako bih 100% bio siguran da nisam dobio neku polno prenosivu bolest.
Poštovani, u avgustu sam bila bolesna imala stomačne tegobe, upalu grla, kijavicu, temperaturu koja je trajala 3 nedelje i ipla do 37sa5,nije spadala od lekova za temperaturu, jedino je noću nisam imala. Sada sam imala koronu sve iste simptome sa gubitkom čula mirisa i ukusa i isto dugotrajnu nisku temperaturu. U avgustu sam sve moguće analize uradila, krvna slika, ekg uz srca, eho abdomena, štitaste žlezde, rtg pluća, na sve zarazne bolesti, zatim autoimune, hormone. Rezultati su bili dobri. Rekli su mi da mi se poremetio centar za termoregulaciju. Da li ima razloga da brinem zbog ove temperature? Imam 29 godina.
Odgovoreno: 15. 11. 2023.spontano ćete ozdraviti od covid19, malo je verovatno da ćete imati ozbiljnije post-covid simptome
Vise od 10 godina imam problem sa zglobovima,odnosno neku vrstu kostobolje radila sam analize za reumu ,crp i svi rezultati su mirni a snimak rengena pokazuje deformitet zglobova sake ,primala sam inekcije dipofos lemod, tablete flazak ch alpha nalgesin i od toga nikakve promene ,nism pusac alkohol ne pijem , imam problem sa srcem ,upala srcane maramice i misica .
Odgovoreno: 15. 11. 2023.Poštovana,
Opisali ste stanje koje najviše odgovara degenerativnom reumatizmu. Nakon kardiologa, potrebno je da Vas pregleda specijalista fizikalne medicine i rehabilitacije.
Srdačan pozdrav
Doktore imam problem sa lumbalnim delom kičme već više godina.Na klinici 2017 nisu hteli ništa da preduzmu.Stanje je sve gore,bol je izraženi levo i spušta se u kuk prema kolenu a stopalo se povija ka unutrašnjoj strani.Neznam više kome da se obratim ovo jako teško izdržavam.
Odgovoreno: 14. 11. 2023.Poštovana,
potrebno je da uradite MRI donjeg dela leđa (LS kičma) i RTG skočnog zgloba i stopala.
Neophodan je pregled neurohirurga i ortopeda.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Zanima me...Da li smem da radim rendgen kolena imam bolove i gonartrozu kolena a pre 6 meseci mi je izvadjena materica i jajnici zbog karcinoma. Nemam nikakvu terapiju posle operacije tipa hemija ili zracenje. Hvala.pozz Dragica
Odgovoreno: 14. 11. 2023.Poštovana Dragice,
nema kontrindikacija za RTG pregled kolena.
S poštovanjem,
dr Vaso Kecojević, ortopedski hirurg
Poštovani doktore,
Pre 12 dana, imao sam zaštićeni analni i nezaštićeni oralni seks sa transrodnom osobom (obostrano). Nemam nikakve simptome, ali se ipak brinem. Da li bi trebao i koju vrstu testova da uradim, kako bih 100% bio siguran da nisam dobio neku polno prenosivu bolest.
Unapred zahvalan,
Odgovoreno: 14. 11. 2023.PCR multitest na više uzročnika sekualno prenosivih infekcija, oko 4 nedelje posle rizika-javite se u Potent savetovalište
Prikazano 6326-6330 od ukupno 95641 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke