Postovanje , anemiju sam dobila sa 14,15 godina danas mi je 31g.u medju vremenu svega dve godine je bila bolja krvna slika i bila sam dobrovoljni davalac ,imala sam osecaj da mi se jako brzo regenerise krv ,medjutom femoglobin mi je uglavnom bio na granici ,zadnje vreme sam osetila da sam slaba , pospanost jako velika , vrtoglavice , mucnine , gadjenje , pogorsao mi se vid za jako kratko vreme , apetit skoro da nemam ,bukvalno na silu jedem uz podsetnik kada da bi bilo redovno . U oktobru sam radila kompletnu krvnu sliku , gde je hemoglobin bio 87, a sada je 86 , feritin 1,9 ,sada je 2,5 ,gvozdze bilo i ostalo 5 . Za ovih 20dana od prve krvne slike ja sam popila dve kutije totheme i ako mi je receno da pijem 2xdnevno .krvna slika je ista i opste stanje mi je lose . Inace ujak i baka sa mamine strane su mi preminuli od leukemije . Zelela bih Vas savet sta i kako dalje ,unapred Vam hvala
Vama je potrebno ozbiljno ispitivanje uzroka anemije jer to može biti neko teže oboljenje ali neka od tih oboljenja koje izazivaju nedostatk gvožđa se mogu lečiti. Možete mi se javiti na telefon 063331308 da bi zakazali pregled u poliklinici gde radim. Puno pozdrava, dr Kažić.
Postovani doktore, ustanovljeno mi je nisko gvozdje u krvi. Feritin 9,4 ( 21,8-274,7 ref. vrednost), HB 12,6 (14.0-18.0g/dl), HK 37,9 (40-54 %), %hypo 6 ( 0,00-4,00%), MCH 24,2 (26,0-34,0 pg), MCV 72,7 (80-100 fl). Eritrociti i leukociti su u granicama normale. Lekar opste prakse mi je na osnovu ovih rezultsta prepisao suplemente gvozdja. Ono sto mene zanima je da li se na osnovu gore navedenih rezultata sa sigurnoscu moze iskljuciti hepatitis i druga ozbiljna oboljenja?
Poštovani gospodine, kada se radi o anemiji zbog nedostatka gvožđa bitno je da se ustanovi uzrok te anemije, jer u zdravog muškarca koji je na normalnoj ishrani (dakle nije vegeterijanac) do nedostatka gvožđa ne dolazi. Dakle, nedostatak gvožđa u Vašem slučaju iziskuje ispitivanje organa za varenje da li postoji neko oboljenje koje je uzrok gubitka gvožđa. Možete mi se javiti u polikliniku Rončević gde radim radi daljeg ispitivanja. Pozdrav, dr Kažić.
Postovanje, ne znam da li sam na pravoj adresi, ali ne znam vise kome da se obratim za pomoc.
Naime, otac mi boluje od hepatitisa B i ciroze jetre, kao posledicu ima varikozitete na jednjaku, nedavno je doslo do krvarenja, u Banja Luci mu je bila ugradjena sonda, te je nakon sto je sanirano pusten kuci. Medjutim, unazad par dana mu se pojavljuje krv u stolici, te je sad opet na bolnickom lijecenju gdje prima krv, eliminisali su da se radi o hemoroidima. Zanima me da li postoji neka opcija i metoda podvezivanja tih vena kao neki vid dugorocnog resenja i gdje? I da li ijedan Vas specijalista dolazi u Bosnu da obavlja preglede sto se tog tice? Hvala unaprijed!
Moguće je podvezati vene jednjaka da bi se sprečilo krvarenje, ali je osnovno da se Vaš otac leči od hepatitisa B da mu ciroza jetre ne bi dalje progredirala.
Postovani, radio sam PCRRNK test na HIV 17 dana od rizika znaci oko dve i po nedelje posle rizika, rezultat je negativan, da li treba da ponavljam neko testiranje s obzirom da je proslo dve i po nedelje od rizika.hvala
Dobar dan. Profesore.
Molim Vas da mi kažete šta da radimo ? Moja majka ima clostridiju već dve godine ,konstantna sluz i krv . Ponovo je na teraoiji antibiotika ali bolovi su veliki. Lekari kažu da to kod nas još nisu videli u smislu koliko dugo traje. Molim vas pomozite joj!
Postovanje , anemiju sam dobila sa 14,15 godina danas mi je 31g.u medju vremenu svega dve godine je bila bolja krvna slika i bila sam dobrovoljni davalac ,imala sam osecaj da mi se jako brzo regenerise krv ,medjutom femoglobin mi je uglavnom bio na granici ,zadnje vreme sam osetila da sam slaba , pospanost jako velika , vrtoglavice , mucnine , gadjenje , pogorsao mi se vid za jako kratko vreme , apetit skoro da nemam ,bukvalno na silu jedem uz podsetnik kada da bi bilo redovno . U oktobru sam radila kompletnu krvnu sliku , gde je hemoglobin bio 87, a sada je 86 , feritin 1,9 ,sada je 2,5 ,gvozdze bilo i ostalo 5 . Za ovih 20dana od prve krvne slike ja sam popila dve kutije totheme i ako mi je receno da pijem 2xdnevno .krvna slika je ista i opste stanje mi je lose . Inace ujak i baka sa mamine strane su mi preminuli od leukemije . Zelela bih Vas savet sta i kako dalje ,unapred Vam hvala
Odgovoreno: 15. 11. 2023.Vama je potrebno ozbiljno ispitivanje uzroka anemije jer to može biti neko teže oboljenje ali neka od tih oboljenja koje izazivaju nedostatk gvožđa se mogu lečiti. Možete mi se javiti na telefon 063331308 da bi zakazali pregled u poliklinici gde radim. Puno pozdrava, dr Kažić.
Postovani doktore, ustanovljeno mi je nisko gvozdje u krvi. Feritin 9,4 ( 21,8-274,7 ref. vrednost), HB 12,6 (14.0-18.0g/dl), HK 37,9 (40-54 %), %hypo 6 ( 0,00-4,00%), MCH 24,2 (26,0-34,0 pg), MCV 72,7 (80-100 fl). Eritrociti i leukociti su u granicama normale. Lekar opste prakse mi je na osnovu ovih rezultsta prepisao suplemente gvozdja. Ono sto mene zanima je da li se na osnovu gore navedenih rezultata sa sigurnoscu moze iskljuciti hepatitis i druga ozbiljna oboljenja?
Odgovoreno: 15. 11. 2023.Poštovani gospodine, kada se radi o anemiji zbog nedostatka gvožđa bitno je da se ustanovi uzrok te anemije, jer u zdravog muškarca koji je na normalnoj ishrani (dakle nije vegeterijanac) do nedostatka gvožđa ne dolazi. Dakle, nedostatak gvožđa u Vašem slučaju iziskuje ispitivanje organa za varenje da li postoji neko oboljenje koje je uzrok gubitka gvožđa. Možete mi se javiti u polikliniku Rončević gde radim radi daljeg ispitivanja. Pozdrav, dr Kažić.
Postovanje, ne znam da li sam na pravoj adresi, ali ne znam vise kome da se obratim za pomoc. Naime, otac mi boluje od hepatitisa B i ciroze jetre, kao posledicu ima varikozitete na jednjaku, nedavno je doslo do krvarenja, u Banja Luci mu je bila ugradjena sonda, te je nakon sto je sanirano pusten kuci. Medjutim, unazad par dana mu se pojavljuje krv u stolici, te je sad opet na bolnickom lijecenju gdje prima krv, eliminisali su da se radi o hemoroidima. Zanima me da li postoji neka opcija i metoda podvezivanja tih vena kao neki vid dugorocnog resenja i gdje? I da li ijedan Vas specijalista dolazi u Bosnu da obavlja preglede sto se tog tice? Hvala unaprijed!
Odgovoreno: 15. 11. 2023.Moguće je podvezati vene jednjaka da bi se sprečilo krvarenje, ali je osnovno da se Vaš otac leči od hepatitisa B da mu ciroza jetre ne bi dalje progredirala.
Postovani, radio sam PCRRNK test na HIV 17 dana od rizika znaci oko dve i po nedelje posle rizika, rezultat je negativan, da li treba da ponavljam neko testiranje s obzirom da je proslo dve i po nedelje od rizika.hvala
Odgovoreno: 15. 11. 2023.nije potrebno
Dobar dan. Profesore. Molim Vas da mi kažete šta da radimo ? Moja majka ima clostridiju već dve godine ,konstantna sluz i krv . Ponovo je na teraoiji antibiotika ali bolovi su veliki. Lekari kažu da to kod nas još nisu videli u smislu koliko dugo traje. Molim vas pomozite joj!
Odgovoreno: 15. 11. 2023.ipak je, izgleda, potrebna hospitalizacia na Infektivnoj klinici
Prikazano 6321-6325 od ukupno 95641 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke