Postovanje , anemiju sam dobila sa 14,15 godina danas mi je 31g.u medju vremenu svega dve godine je bila bolja krvna slika i bila sam dobrovoljni davalac ,imala sam osecaj da mi se jako brzo regenerise krv ,medjutom femoglobin mi je uglavnom bio na granici ,zadnje vreme sam osetila da sam slaba , pospanost jako velika , vrtoglavice , mucnine , gadjenje , pogorsao mi se vid za jako kratko vreme , apetit skoro da nemam ,bukvalno na silu jedem uz podsetnik kada da bi bilo redovno . U oktobru sam radila kompletnu krvnu sliku , gde je hemoglobin bio 87, a sada je 86 , feritin 1,9 ,sada je 2,5 ,gvozdze bilo i ostalo 5 . Za ovih 20dana od prve krvne slike ja sam popila dve kutije totheme i ako mi je receno da pijem 2xdnevno .krvna slika je ista i opste stanje mi je lose . Inace ujak i baka sa mamine strane su mi preminuli od leukemije . Zelela bih Vas savet sta i kako dalje ,unapred Vam hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2023.
    • Vama je potrebno ozbiljno ispitivanje uzroka anemije jer to može biti neko teže oboljenje ali neka od tih oboljenja koje izazivaju nedostatk gvožđa se mogu lečiti.   Možete mi se javiti na telefon 063331308 da bi zakazali pregled u poliklinici gde radim. Puno pozdrava, dr Kažić.