Poštovani,imam osteoporozu kostiju,primam terapiju proliv 2 puta godišnje...želim da Vas pitam sledece: kada izadjem u šetnju trnu mi prsti desne noge a po kući se puno krećem i nikada mi se to ne dešava...ima li neki suplement koji bih mogla da uzimam i o čemu se radi? Hvala
Obzirom da koristite subkutane injekcije denosumaba za osteoporozu, potrebno je da se, pre davanja, Vaš lekar uveri da imate normalan nivo kalcijuma u krvi. Trnjenje u prstima može da nastane i kao posledica nekih drugih stanja koja se tiču degenerativnih promena na kičmenom stubu. +
U reumatologiji, kao i u ostalim oblastima interne medicine, samo tumačenje nečijih laboratorijskih nalaza nema veliki značaj. Potrebno je da Vas lekar pregleda i razgovara sa Vama o Vašim tegobama. Poslali ste analize koje se odnose na Vašu krvnu sliku koja je uredna, kao i parametri koji govore o odsustvu zapaljenja (mirna sedimentacija eritrocita i uredan C-reaktivni protein). U biohemijskim analizama imate povišenu vrednost kreatinina i sniženu vrednost glomerulske filtracije - potrebno je da rezultate pogleda nefrolog. Za tumačenje ostalih analiza - imunoloških i HLA tipizacije, potrebno je da kažete nešto više o Vašim reumatološkim problemima.
Poštovanje. "U desnom maksilarnom sinusu izrazito gust, retencioni sadržaj, unutar kojeg se centralno uočava relativno jasno
ograničena tankozidna lezija, dijametra oko 2,3 cm koja najvjerovatnije odgovara polipu ddg.mukokeli-hronične inflamatorne etiologije. Devijacija nosnog septuma u lijevu stranu redukuje distajne puteve." - nalaz od MR mozga od pre par dana. Već sam pre 5 godina operisala devijaciju i sinuse. Koliko je sada situacija ozbiljna, da li je ovo indikacija za novu operaciju? Napominjem da imam česte glavobolje i konstantno slivanje sekreta u grlo. Unapred hvala na odgovoru.
Postovani,
Pre devet meseci, kontrole radi, otisla sam na stomatoloski fakultet, na kliniku za protetiku... Zbog dijastema, za koje mi se ucinilo da su nesto vece, i zbog bojazni zbog moguce jace migracije. Radilo se o gornjem frontu...Uradjen je ortopan, neznatna parodontopatija, vratovi zuba dve trecine u kosti, izpalpirao profesor, rekao da su zubi cvrsti...Pa ipak, zauzeo stav da zube treba brusiti i postaviti u krunicni blok. Nisam dovodila njegovo misljenje u pitanje, na moju nesrecu...Uradjene lab krunice, jezive, ogromne dugacke, izdeformisan izgovor mnogih frikativa. Receno mi je da ce takav biti i konacni most. U soku, odustanem od daljeg rada, krenem privatno. Na vise mesta sam bila, svako malo dobrusio, i sada od jedinica i dvojki jedva da je nesto ostalo, tanke, kratke. Jos je doslo i do migracije, posli su zubi ka napred, te i treci po redu privremeni most lose lezi, odignut, govor los...Sta ciniti, ima li resenja. Malo je dentina ostalo, a zubi se moraju izgleda povuci unazad. To mi je saopstio sadasnji proteticar, a ja se bojim daljeg brusenja... Postoji li nacin da se nedostajuci dentin necim nadoknadi, da se zubi dovedu u pravilan polozaj, ne bi li se mogao postaviti most koji bi pravilno lezao i sa kojim bih mogla normalno govoriti? Prestravljena sam da ne ostanem bez tih zuba zbog daljeg brusenja, ili budem primorana na nosenje neadekvatnog mosta...Nadam se da sam.uspesno poslala sliku svojih zuba pre brusenja...Molim za savet, pomoc...Sta dalje sme i treba da se uradi?...
mozda najbolje da se zalite stom.fakultetu pa da oni event.formiraju komisiju koja ce vas pregledati i dati misljenje/resenje. Trebalo bi da imaju dovoljno lekara da rese problem.
Poštovani,imam osteoporozu kostiju,primam terapiju proliv 2 puta godišnje...želim da Vas pitam sledece: kada izadjem u šetnju trnu mi prsti desne noge a po kući se puno krećem i nikada mi se to ne dešava...ima li neki suplement koji bih mogla da uzimam i o čemu se radi? Hvala
Odgovoreno: 22. 11. 2023.Poštovana,
Obzirom da koristite subkutane injekcije denosumaba za osteoporozu, potrebno je da se, pre davanja, Vaš lekar uveri da imate normalan nivo kalcijuma u krvi. Trnjenje u prstima može da nastane i kao posledica nekih drugih stanja koja se tiču degenerativnih promena na kičmenom stubu. +
Srdačan pozdrav
Poštovani,
zamolio bih Vas ako je moguće da mi pročitate nalaze koje sam dobio, trenutno sa u Norveškoj narednih 2 mjeseca pa bih volio znati nešto više.
Nalazi su poslani kao pdf.
Hvala Vam u naprijed !
Odgovoreno: 22. 11. 2023.Poštovani Darko,
U reumatologiji, kao i u ostalim oblastima interne medicine, samo tumačenje nečijih laboratorijskih nalaza nema veliki značaj. Potrebno je da Vas lekar pregleda i razgovara sa Vama o Vašim tegobama. Poslali ste analize koje se odnose na Vašu krvnu sliku koja je uredna, kao i parametri koji govore o odsustvu zapaljenja (mirna sedimentacija eritrocita i uredan C-reaktivni protein). U biohemijskim analizama imate povišenu vrednost kreatinina i sniženu vrednost glomerulske filtracije - potrebno je da rezultate pogleda nefrolog. Za tumačenje ostalih analiza - imunoloških i HLA tipizacije, potrebno je da kažete nešto više o Vašim reumatološkim problemima.
Srdačan pozdrav
Poštovana, da li vršite lasersko uklanjanje mladeža i ako radite kolika je cena zahvata. Poštovanje, Ljiljana
Odgovoreno: 22. 11. 2023.Poštovana,
neophodan je pregled da bi se odlučilo da li je moguće i dozvoljeno promenu ukloniti laserom ili hirurški,
srdacan pozdrav,
Poštovanje. "U desnom maksilarnom sinusu izrazito gust, retencioni sadržaj, unutar kojeg se centralno uočava relativno jasno ograničena tankozidna lezija, dijametra oko 2,3 cm koja najvjerovatnije odgovara polipu ddg.mukokeli-hronične inflamatorne etiologije. Devijacija nosnog septuma u lijevu stranu redukuje distajne puteve." - nalaz od MR mozga od pre par dana. Već sam pre 5 godina operisala devijaciju i sinuse. Koliko je sada situacija ozbiljna, da li je ovo indikacija za novu operaciju? Napominjem da imam česte glavobolje i konstantno slivanje sekreta u grlo. Unapred hvala na odgovoru.
Odgovoreno: 22. 11. 2023.Bez pregleda je tesko potvrditi indikaciju za operaciju samo na osnovu snimaka.
Postovani, Pre devet meseci, kontrole radi, otisla sam na stomatoloski fakultet, na kliniku za protetiku... Zbog dijastema, za koje mi se ucinilo da su nesto vece, i zbog bojazni zbog moguce jace migracije. Radilo se o gornjem frontu...Uradjen je ortopan, neznatna parodontopatija, vratovi zuba dve trecine u kosti, izpalpirao profesor, rekao da su zubi cvrsti...Pa ipak, zauzeo stav da zube treba brusiti i postaviti u krunicni blok. Nisam dovodila njegovo misljenje u pitanje, na moju nesrecu...Uradjene lab krunice, jezive, ogromne dugacke, izdeformisan izgovor mnogih frikativa. Receno mi je da ce takav biti i konacni most. U soku, odustanem od daljeg rada, krenem privatno. Na vise mesta sam bila, svako malo dobrusio, i sada od jedinica i dvojki jedva da je nesto ostalo, tanke, kratke. Jos je doslo i do migracije, posli su zubi ka napred, te i treci po redu privremeni most lose lezi, odignut, govor los...Sta ciniti, ima li resenja. Malo je dentina ostalo, a zubi se moraju izgleda povuci unazad. To mi je saopstio sadasnji proteticar, a ja se bojim daljeg brusenja... Postoji li nacin da se nedostajuci dentin necim nadoknadi, da se zubi dovedu u pravilan polozaj, ne bi li se mogao postaviti most koji bi pravilno lezao i sa kojim bih mogla normalno govoriti? Prestravljena sam da ne ostanem bez tih zuba zbog daljeg brusenja, ili budem primorana na nosenje neadekvatnog mosta...Nadam se da sam.uspesno poslala sliku svojih zuba pre brusenja...Molim za savet, pomoc...Sta dalje sme i treba da se uradi?...
Odgovoreno: 22. 11. 2023.mozda najbolje da se zalite stom.fakultetu pa da oni event.formiraju komisiju koja ce vas pregledati i dati misljenje/resenje. Trebalo bi da imaju dovoljno lekara da rese problem.
Prikazano 6261-6265 od ukupno 95639 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke