Poštovani. Pre dva meseca otprilike sam radila na gornjoj vilici i sa leve i sa desne strane mostove da pokrijem nedostatke. Medutim od samog starta sa leve strane kao da se nešto pomerao, i posle mesec dana su krenuli jaki bolovi. Otišla sam na kontrolu ona je rekla mora da lečimo nosač upalio se živac. Busila je kroz krunicu i za vreme lečenja se most rasklimao pa ga je ponovo cementirala ovog puta privremeno. Ispirala lečilila i pre neki dan mi se upalio desni most sa tim što je ovog puta nateklo. Ona mi je dala clindamicin i pronizon i reklata je reakcija dešava se. Sinoć sam išla na kontrolu dodala mi je i panklav pa će da leči od nedelje i njega i rekla mi je da danas uradim ortopan inače po prvi put od kad smo krenule proceduru brušenja. Molim vas dajte mi savet. Dali je to baš tako da se to dešava da se upali živac, dali da potražim novo mišljenje lekara ili da budem strpljiva da to ona završi. Jako se loše osećam i izmrcvareno hvala unapred na savetu.
Dobro vece. Primetila sam u poslednjih godinu dana da mi vilica krcka kad zvacem ili kad sirom otvorim usta. Šta to može biti, da li je opasno i da li može nekako da se resi? Hvala.
Pozdrav.Imala sam operaciju tumora ameloblastom.Tumor je otklonjen.Nisam zadovoljna kako estetski izgleda.Zanima me da li postoji operacija kojom se moze vratiti taj izgled vilice kao pre operacije.
Dobar dan! Preziveo sam drugi srcani udar. Razgovarajuci sa doktorima i hirurzima shvatio sam da lecenja nisu uradnjena kao trajno resenje i ujedno je to i razlog drugog srcanog udara. Imam jednu dilemu na koju bi vase strucno misljenje moglo pomoci. Ukratko ugradjena su mi 8 stenta na tri arterije trebalo je stentirati jos jednu medjutim ukoliko bi se to uradilo to bi sprecilo hirurge da urade bajpas na njoj ubuduce. Znajuci da su stentovi kratkotrajno resenje moje pitanje i dilema na koje vi mozda mozete da mi odgovorite je dal je pametno ostaviti stentirane arterije i odraditi bajpas na samo preostalu arteriju i rizikovati sledeci srcani udar u narednih godinu dve maximum 3 kada dodje do restenoze. Ili je pametnije uraditi bajpas na sve arterije koje su u problemu iako su stentirane?. Samim tim razmatram i opciju da uradim sledecu operaciju privatno kontaktirao sam jos par hirurga i privatnih Hirurgija. Takodje imam i snimke zadnjih operacija koje mogu da vam posaljem ukoliko su vam presudne u donosenju prave odluke za konacni i precizniji odgovor.
moram vam priznati da po vasem izlaganju imate veoma kompleksan nalaz. Bojim se da cu morati da se ogradim i iznesem vam samo uopsteno svoje misljenje s obzirom da se licno ne poznajemo. Vas status mora biti razjasnjen u timu kardiologa i kardiohirurga( konzilijum). Generalno, terapija bypass-om je zahtevna i podrazumeva duzi boravak u bolnici i oporavak. Ali sa druge strane, dugorocni rezulati su vrlo dobri. Tako da je opeacija svakako jedna dugorocna investicija. Sa druge strane postoji stenting i tu vec imate iskustva. Morate znati da o vasem nalazu ne donosi odluku samo jedan covek i zato je citava procedura vrlo kompleksna! Ako se kolege odluce za operaciju, to je u potpunosti u redu
dobro zdravlje
lepo bi bilo da ostavite kasnije poruku, sta je odluceno
Postovani,
utvrdjena dijagnoza na ultra zvuku srca je sledeca prolapsus v.mitralis cum insuff.v.mitralis,insuff.v.tricuspidalis.
Mitralna valvula -listici parcijalno degenerativno izmenjeni,registruje se prolaps ZMK narusene koaptacije,registruje se MR 2+ maksimalno do 3+ u levu pretkomoru koja je normalne velicine.Ostalo uredu.Terapija Bisoprolol 2,5.
Inace prolaps imam ods svoje 25 godine,bile su izrazene exstra sistle u tom periodu i kasnije se sve smirilo!Nisam imala tegoba!U zadnje vreme samo sto ponekad nemam dovoljno vazduha,nezamaram se!Imam 63 godine!Koliko je ovo opasno stanje i treba li neka dodatna terapija!Hvala!Prilazem dva izvestaja!
procitao sam vase pitanje i nalaz. Znamo da je prolaps niskog stepena od mladosti poznat i to nam kaze da insuficijencija ( trenutno stanje zaliska ) nije akutna! To je u vasem slucaju dobro. Pretkomora je normalnih dimenzija, sto je takodje dobro. Vi za sada nemate velike tegobe. Slozio bih se sa kolegom, mislim da beta blokatorom mozete dovesti sebe u bolju formu. Za sada redovne ultrazvucne kontrole i pratite stanje. Verujem da trenutno operacija nije indikovana.
Poštovani. Pre dva meseca otprilike sam radila na gornjoj vilici i sa leve i sa desne strane mostove da pokrijem nedostatke. Medutim od samog starta sa leve strane kao da se nešto pomerao, i posle mesec dana su krenuli jaki bolovi. Otišla sam na kontrolu ona je rekla mora da lečimo nosač upalio se živac. Busila je kroz krunicu i za vreme lečenja se most rasklimao pa ga je ponovo cementirala ovog puta privremeno. Ispirala lečilila i pre neki dan mi se upalio desni most sa tim što je ovog puta nateklo. Ona mi je dala clindamicin i pronizon i reklata je reakcija dešava se. Sinoć sam išla na kontrolu dodala mi je i panklav pa će da leči od nedelje i njega i rekla mi je da danas uradim ortopan inače po prvi put od kad smo krenule proceduru brušenja. Molim vas dajte mi savet. Dali je to baš tako da se to dešava da se upali živac, dali da potražim novo mišljenje lekara ili da budem strpljiva da to ona završi. Jako se loše osećam i izmrcvareno hvala unapred na savetu.
Odgovoreno: 25. 11. 2023.Apsolutno potražite drugio misljenje, jer takva vrsta komplikacija nije uobičajena.
Dobro vece. Primetila sam u poslednjih godinu dana da mi vilica krcka kad zvacem ili kad sirom otvorim usta. Šta to može biti, da li je opasno i da li može nekako da se resi? Hvala.
Odgovoreno: 25. 11. 2023.najverovatnije je u poitanju vilicni zglob. Ima vise resenja ali je potreban pregled.
Pozdrav.Imala sam operaciju tumora ameloblastom.Tumor je otklonjen.Nisam zadovoljna kako estetski izgleda.Zanima me da li postoji operacija kojom se moze vratiti taj izgled vilice kao pre operacije.
Odgovoreno: 25. 11. 2023.ne mogu se izjasniti bez pregleda
Dobar dan! Preziveo sam drugi srcani udar. Razgovarajuci sa doktorima i hirurzima shvatio sam da lecenja nisu uradnjena kao trajno resenje i ujedno je to i razlog drugog srcanog udara. Imam jednu dilemu na koju bi vase strucno misljenje moglo pomoci. Ukratko ugradjena su mi 8 stenta na tri arterije trebalo je stentirati jos jednu medjutim ukoliko bi se to uradilo to bi sprecilo hirurge da urade bajpas na njoj ubuduce. Znajuci da su stentovi kratkotrajno resenje moje pitanje i dilema na koje vi mozda mozete da mi odgovorite je dal je pametno ostaviti stentirane arterije i odraditi bajpas na samo preostalu arteriju i rizikovati sledeci srcani udar u narednih godinu dve maximum 3 kada dodje do restenoze. Ili je pametnije uraditi bajpas na sve arterije koje su u problemu iako su stentirane?. Samim tim razmatram i opciju da uradim sledecu operaciju privatno kontaktirao sam jos par hirurga i privatnih Hirurgija. Takodje imam i snimke zadnjih operacija koje mogu da vam posaljem ukoliko su vam presudne u donosenju prave odluke za konacni i precizniji odgovor.
Odgovoreno: 23. 11. 2023.Dobar dan,
moram vam priznati da po vasem izlaganju imate veoma kompleksan nalaz. Bojim se da cu morati da se ogradim i iznesem vam samo uopsteno svoje misljenje s obzirom da se licno ne poznajemo. Vas status mora biti razjasnjen u timu kardiologa i kardiohirurga( konzilijum). Generalno, terapija bypass-om je zahtevna i podrazumeva duzi boravak u bolnici i oporavak. Ali sa druge strane, dugorocni rezulati su vrlo dobri. Tako da je opeacija svakako jedna dugorocna investicija. Sa druge strane postoji stenting i tu vec imate iskustva. Morate znati da o vasem nalazu ne donosi odluku samo jedan covek i zato je citava procedura vrlo kompleksna! Ako se kolege odluce za operaciju, to je u potpunosti u redu
dobro zdravlje
lepo bi bilo da ostavite kasnije poruku, sta je odluceno
pozdrav
Postovani, utvrdjena dijagnoza na ultra zvuku srca je sledeca prolapsus v.mitralis cum insuff.v.mitralis,insuff.v.tricuspidalis. Mitralna valvula -listici parcijalno degenerativno izmenjeni,registruje se prolaps ZMK narusene koaptacije,registruje se MR 2+ maksimalno do 3+ u levu pretkomoru koja je normalne velicine.Ostalo uredu.Terapija Bisoprolol 2,5. Inace prolaps imam ods svoje 25 godine,bile su izrazene exstra sistle u tom periodu i kasnije se sve smirilo!Nisam imala tegoba!U zadnje vreme samo sto ponekad nemam dovoljno vazduha,nezamaram se!Imam 63 godine!Koliko je ovo opasno stanje i treba li neka dodatna terapija!Hvala!Prilazem dva izvestaja!
Odgovoreno: 23. 11. 2023.Dobar dan,
procitao sam vase pitanje i nalaz. Znamo da je prolaps niskog stepena od mladosti poznat i to nam kaze da insuficijencija ( trenutno stanje zaliska ) nije akutna! To je u vasem slucaju dobro. Pretkomora je normalnih dimenzija, sto je takodje dobro. Vi za sada nemate velike tegobe. Slozio bih se sa kolegom, mislim da beta blokatorom mozete dovesti sebe u bolju formu. Za sada redovne ultrazvucne kontrole i pratite stanje. Verujem da trenutno operacija nije indikovana.
dobro zdravlje
pozdrav
Prikazano 6246-6250 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke